Domenicali o odwołaniu GP Emilii-Romanii: Decyzja, która została podjęta, była właściwa

Autodromo Internazionale Enzo E Dino Ferrari / © Pirelli Motorsport

Stefano Domenicali, szef Formuły 1, podkreślił, że decyzja o odwołaniu Grand Prix Emilii-Romanii była właściwa, biorąc pod uwagę tragedię, która dotknęła cały region.

Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni północne prowincje Włoch zostały dotknięte silnym frontem pogodowym, który spowodował powodzie, zmuszając tysiące ludzi do ewakuacji ze swoich domostw, natomiast innych do ucieczki i schronienia się na dachach.

Podczas gdy tor Imola został w środę oszczędzony przed powodzią, rywalizacja na pętli zeszła na drugi plan, a władze skupiły swoje wysiłki na pomocy lokalnej społeczności i wszystkim potrzebującym.

Ze względu na warunki atmosferyczne oraz piętrzące się problemy logistyczne, jak również bezpieczeństwo wszystkich zainteresowanych stron, organizator Grand Prix Emilii-Romanii odwołał rundę na pętli Autodromo Internazionale Enzo E Dino Ferrari.

„To wielka tragedia widzieć, co stało się z Imolą i Emilią-Romanią, miastem i regionem, w którym dorastałem, a moje myśli i modlitwy są z ofiarami powodzi oraz rodzinami i społecznościami dotkniętymi powodzią” – powiedział Domenicali.

„Chcę wyrazić moją wdzięczność i podziw dla niesamowitych służb ratunkowych, które niestrudzenie pracują, aby pomóc potrzebującym i złagodzić sytuację – są bohaterami i całe Włochy są z nich dumne.”

„Decyzja, która została podjęta, jest właściwa dla wszystkich w lokalnych społecznościach i rodzinie F1, ponieważ musimy zapewnić bezpieczeństwo i nie tworzyć dodatkowego obciążenia dla władz, gdy zajmują się tą bardzo okropną sytuacją.”

Prezydent FIA, Mohammed Ben Sulayem, dodał: „Moje myśli oraz myśli całej rodziny FIA są z osobami dotkniętymi straszną sytuacją w regionie Emilia-Romania.”

„Bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób i działania naprawcze są w tej chwili najważniejszym priorytetem.”

Image: © Pirelli Motorsport