Domenicali: Późny sobotni start Grand Prix Las Vegas będzie idealny

Las Vegas – Stany Zjednoczone / © Flickr

Dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali, twierdzi, że rozpoczęcie pierwszego od ponad czterdziestu lat Grand Prix Las Vegas w sobotni wieczór, to perfekcyjny czas i miejsce na przeprowadzenie rywalizacji w mieście grzechu.

Formuła 1 potwierdziła powrót Grand Prix Las Vegas od przyszłego sezonu, 41 lat po ostatniej wizycie w stanie Nevada, gdzie na początku lat osiemdziesiątych na parkingu hotelu Caesars Palace odbyły się dwa wyścigi.

Tym razem najlepsi kierowcy świata zawitają do światowej stolicy hazardu z perspektywą ścigania się na odpowiednio do tego przystosowanym torze ulicznym, który będzie obejmował długi odcinek kultowego Strip w Vegas.

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje nowe, błyskotliwe wydarzenie, F1 zdecydowało się zerwać z tradycją i postanowiło zorganizować wyścig w sobotę wieczorem. Stefano Domenicali potwierdził, iż listopadowa rywalizacja rozpocznie się o 22:00 czasu lokalnego, co powinno oznaczać rozpoczęcie Grand Prix w godzinach porannych w Europie Środkowej.

„Myślę, że dla całej otoczki tego wyścigu to idealny czas na to wydarzenie” – skomentował Domenicali, który powiedział, że tradycyjny start w Las Vegas o 15:00 byłby całkowitym błędem.

„To jest powód, dla którego jesteśmy elastyczni. Pokazujemy, że to najwłaściwsza pora dnia, aby jak najlepiej wykorzystać walory tego miejsca. Nie widzę w tym żadnego problemu. Czas w Europie będzie świetnie współgrał z tym dla publiczności na miejscu.”

Las Vegas dołączy do Austin i Miami w kalendarzu od sezonu 2023. Królowa motorsportu wykorzystuje w ten sposób swoją spuściznę oraz nową popularność w Stanach Zjednoczonych. Według 56-latka amerykańska wielokulturowość i otwarcie na każdego człowieka ucieleśnia współczesną Formułę 1.

„Jesteśmy sportem, który musi mieć pewność, że wyścigi są autentyczne, ale dodanie prawdziwej rywalizacji w niesamowitym anturażu jest idealnym połączeniem tego, co dziś definiuje Formułę 1.”

„Emocje, pasja, biznes, relacje, kultura i intensywność tego miejsca. To są idealne powody, dla których tam będziemy” – podsumował Włoch.

Image: © Flickr