Domenicali: Vettel wciąż jest świetnym mistrzem

Domenicali: Vettel wciąż jest świetnym mistrzem

Były dyrektor sportowy Ferrari, Stefano Domenicali wierzy w siłę Sebastiana Vettela i jest przekonany, że sezon 2020 będzie dowodem potwierdzającym jego mistrzowskie aspiracje.

Ubiegłoroczna kampania była swoistą klęską niegdysiejszego czterokrotnego mistrza świata, a wielorakość popełnionych przez niego wówczas błędów, niemal skutecznie zatarła pamięć o jego dawnych wielkich sukcesach.

Jednak pomimo ewidentnie słabszej dyspozycji od swojego młodszego zespołowego kolegi, który notabene odebrał mu pozycję lidera ekipy, otrzymał od Ferrari kolejną – być może ostatnią – szansę na reprezentowanie barw z Maranello.

Stefano Domenicali wciąż doskonale pamięta, jakim kierowcą jest Sebastian Vettel i wierzy, że jego talent i umiejętności jazdy wciąż w nim drzemią. Uważa także, że sezon 2020 może być dla wielu kibiców przypomnieniem o sile i umiejętnościach godnych mistrza świata.

Według Włocha, nawet opóźnienie startu sezonu nie będzie mieć dużego wpływu na niemieckiego kierowcę, a co więcej – w chwili rozpoczęcia zmagań, Vettel może być zmotywowany do walki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Najważniejsze, ze sportowego punktu widzenia, jest rozpoczęcie sezonu” – powiedział Domenicali w swoim wywiadzie dla telewizji Sky Italia. – „Na poziomie emocjonalnym, trudno jest zachować kontrolę w niepewnych sytuacjach, jednak Vettelowi to nie grozi. Będzie chciał za wszelką cenę pokazać, że wciąż jest w stanie osiągać wiele oraz potwierdzić swoją wielkość, pomimo krytyki i nieudanego ubiegłego sezonu. Pokaże, kim jest. Sebastian [Vettel] wciąż jest świetnym mistrzem.”

Wspomniał także o sezonach 2010 i 2012, kiedy jako dyrektor sportowy Ferrari, rywalizował o mistrzostwo świata z ekipą Red Bull Racing, w której Vettel był niekwestionowaną gwiazdą.

„To były moje dwie największe porażki. Ale wszystkie te trudne czasy sprawiły, że w pewnym momencie dorastasz” – zakończył.

Image: © Scuderia Ferrari