Domenicali: W przyszłym roku walka o tytuł będzie bardziej zacięta

Grand Prix Meksyku / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Szef Formuły 1, Stefano Domenicali, twierdzi, że po zdecydowanej dominacji ekipy Red Bulla w obecnym sezonie, rywalizacja w następnym roku, będzie zdecydowanie bardziej zacięta.

Po tym, jak w sezonie 2021 mistrz świata został wyłoniony dopiero w ostatnim wyścigu, w tym roku, rozstrzygnięcie nastąpiło znacznie wcześniej, gdyż Max Verstappen zdobył swoje drugie mistrzostwo świata już podczas weekendu w Japonii.

Stefano Domenicali przyznał, że pomimo wczesnego zakończenia walki o mistrzostwo, Formuła 1 jest zadowolona z wprowadzonych zmian, których celem było wyrównanie stawki.

Podczas gdy Mercedes od początku roku zmagał się ze sporymi problemami, Ferrari rozpoczęło sezon od dwóch zwycięstw, w trzech pierwszych wyścigach, ale ich przewaga stopniowo została zniwelowana przez Red Bulla.

„W tym sezonie Red Bull wykonał niesamowitą pracę” – powiedział Domenicali.

„Bardzo się cieszę, że widzieliśmy na torze mnóstwo walk koło w koło. Jestem przekonany, że w przyszłym walka o tytuł rozegra się w końcówce sezonu.”

Włoch dodał również, że zainteresowanie ostatnimi dwoma wyścigami, nadal będzie wysokie, ponieważ nie wszystko jest jeszcze jasne i może dojść do wielu ostrych starć.

„Bez wątpienia, ostatnie dwa wyścigi będą cieszyły się dużym zainteresowaniem” – stwierdził. „Zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów, mamy wiele znaków zapytania. Myślę więc, że w Brazylii i Abu Zabi, może być naprawdę bardzo ciekawie.”

Jak twierdzi szef Formuły 1, przedwczesne rozstrzygnięcia dotyczące tegorocznych tytułów, nie będą miały negatywnego wpływu na mistrzostwa również z finansowego punktu widzenia.

„Nie widzimy żadnego ryzyka z finansowej perspektywy” – podkreślił Domenicali. „Mamy dwa ostatnie wyścigi, na które wyprzedaliśmy wszystkie bilety i liczę na to, że będziemy mieli wyśmienite dwa ostatnie weekendy.”

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images