Dorilton Capital przejmuje kontrolę nad zespołem Williams

George Russel, Williams Racing

Długo zapowiadana sprzedaż Williams Racing stała się faktem. Nowym właścicielem zespołu została amerykańska firma Dorilton z siedzibą w Nowym Jorku, świadcząca usługi konsultingowe i inwestycyjne.

Sprzedaż zespołu poprzedził długi przegląd strategiczny obejmujący rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi inwestorami. Na drodze tego postępowania, firma Dorilton Capital została wybrana jako podmiot gwarantujący najlepsze warunki dla rozwoju zespołu. Transakcja ta uzyskała jednogłośne poparcie zarządu Williamsa, w tym sir Franka Williamsa, według którego sprzedaż zespołu zapewni doskonałe wyniki finansowe dla akcjonariuszy i zapewni bezpieczną, długoterminową przyszłość ekipy Williams.

Firma Dorilton Capital uznając dziedzictwo Williamsa, zobowiązała się do zachowania tożsamości ekipy z Grove. Zespół nadal będzie ścigał się pod niezmienioną nazwą, a modele samochodów będą nosić tradycyjne oznaczenia rozpoczynające się od inicjałów Franka Williamsa.

Claire Williams przyznała, że jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed nowymi właścicielami, jest przywrócenie zespołowi dawnej świetności.

“Przywrócenie zespołowi dawnych sukcesów od samego początku leżało u podstaw tego procesu. To może być koniec epoki Williamsa jako rodzinnego zespołu, ale wiemy, że jest on w dobrych rękach.”

“Sprzedaż zapewni przetrwanie ekipy, ale co najważniejsze zapewni ścieżkę do sukcesu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Doriltonowi za zaufanie, jakie okazali naszemu zespołowi i nie możemy już doczekać się współpracy. Chciałabym także podziękować zarządowi Williamsa i naszym doradcom, którzy ciężko pracowali nad tym przez ostatnie miesiące, a także naszym pracownikom, którzy przez cały ten czas pozostali nam lojalni.”

Matthew Savage, prezes Dorilton Capital potwierdził, że jego głównym celem jest wprowadzenie takiego modelu zarządzania zespołem, który pozwoli Williamsowi powrócić do rywalizacji na czele stawki Formuły 1.

“Cieszymy się, że zainwestowaliśmy w Williamsa i jesteśmy niezwykle podekscytowani perspektywami tego biznesu. Uważamy, że jesteśmy idealnym partnerem dla zespołu ze względu na nasz elastyczny i cierpliwy styl inwestowania, który pozwoli ekipie skupić się na celu, jakim jest powrót na czoło stawki. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Williamsem przy przeprowadzaniu szczegółowego przeglądu działalności w celu ustalenia, w jakich obszarach należy skupić nowe inwestycje. Zapoznajemy się również z fabryką w Grove i potwierdzamy, że nie planujemy przeprowadzki.”