Dovizioso: Wszystkie mocne punkty naszego motocykla zostały zneutralizowane na torze Misano

Andrea Dovizioso przyznał po piątkowych treningach, że tempo zawodników dosiadających motocykli Ducati nie jest dobre. 32-latek piątkowe przygotowania na torze Misano zakończył na ósmym miejscu.

Włoski zawodnik w piątek stracił do najszybszego Mavericka Vinalesa 1.051 sekundy. "Dovi" jako przyczynę słabszej formy motocykli marki z Bolonii wskazuje asfalt na obiekcie imienia Marco Simoncelliego, który zdaniem obecnego wicemistrza "królewskiej" klasy MotoGP, jest śliski.

"Przyczepność na torze Misano jest dużo niższa niż rok temu, przez co bardzo dużo tracimy na wyjściach z zakrętu" – przyznał Dovizioso. "To nasz problem, ponieważ tor jest taki sam dla wszystkich zawodników. Jedynym sposobem, aby ograniczyć stratę czasu na okrążeniu, jest przejeżdżanie zakrętu z większą prędkością, co nie zawsze jest możliwe."

Zawodnik fabrycznego zespołu Ducati widzi jednak plusy w zachowaniu motocykla, jednocześnie podkreślając, że jego samopoczucie na maszynie GP19 poprawia się wraz z upływem kolejnych sesji treningowych.

"Dzisiaj trochę zmagaliśmy się z maszyną, ale jestem dość zadowolony, ponieważ w drugim treningu moje samopoczucie na motocyklu uległo znacznej poprawie. Oczywiście nadal będziemy pracować, aby zmniejszyć stratę do czołówki i być może w niedzielę, będzie nam dane powalczyć o miejsce na podium" – dodał.