Drugovich po pierwszym teście z ekipą Aston Martin na Silverstone

Felipe Drugovich - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Rezerwowy kierowca zespołu Lawrence'a Strolla na sezon 2023, Felipe Drugovich, zadebiutował w zeszłym tygodniu w kokpicie bolidu Formuły 1 i przejechał ponad trzysta kilometrów bolidem z minionej kampanii.

Obecny mistrz F2 przejechał zatem wystarczająco wiele okrążeń za kierownicą zeszłorocznego samochodu, aby spełnić wymagania serii, co do wzięcia udziału w pierwszym treningu w Abu Zabi z zespołem Aston Martin. Drugovich zasiądzie za sterami AMR22 również podczas testów na torze Yas Marina we wtorek tuż po zakończeniu ostatniej rundy sezonu.

„To niesamowite, że po raz pierwszy doświadczyłem jazdy bolidem Formuły 1. Wiele się nauczyłem, wykonaliśmy całą niezbędną pracę i przejechaliśmy wymaganą liczbę kilometrów, aby przygotować się na Abu Zabi” – skomentował 22-latek.

„Pogoda była wymagająca, ale zrobiliśmy sporo okrążeń na oponach przygotowanych na suchą nawierzchnię, zanim pod koniec dnia wyjechaliśmy na deszczowym ogumieniu. Osiągi samochodu były imponujące: płynność zmiany biegów i przyczepność oznacza, że możesz wejść w zakręt z dużą prędkością.”

„Naprawdę podobał mi się ten dzień. To była moja pierwsza okazja na rozpoczęcie właściwej współpracy z zespołem na torze. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi to umożliwili” – dodał.

Szef zespołu Aston Martin Mike Krack stwierdził, iż Drugovich od samego początku testu na Silverstone był w stanie operować bardzo przyzwoitym tempem.

„Felipe wykonał świetną robotę podczas swojej sesji testowej na Silverstone. Szybko przystosował się do samochodu i zmieniających się warunków, a już po kilku okrążeniach utrzymywał tempo” – powiedział Krack.

„To ekscytujące móc oglądać młodego kierowcę, który pokonuje swoje pierwsze okrążenia w bolidzie Formuły 1. Felipe z całą pewnością wykorzystał okazję. Jest inteligentnym zawodnikiem, dobrze współpracował z inżynierami. Zaimponował nam swoim profesjonalizmem, osiągami i przekazywanymi informacjami.”

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team