Drugovich wystartuje w GP Bahrajnu przy dalszej absencji Lance'a Strolla

Felipe Drugovich - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Zespół Aston Martin potwierdził, że Felipe Drugovich zasiądzie za sterami AMR23 podczas Grand Prix Bahrajnu, jeśli Lance Stroll zostanie uznany za niezdolnego do rywalizacji.

Kanadyjczyk tuż przed przedsezonowymi testami nabawił się kontuzji obu nadgarstków, co wykluczyło jego udział w przygotowaniach do zbliżającej się kampanii 2023, a jego miejsce u boku Fernando Alonso zajął Felipe Drugovich.

Brazylijczyk w kokpicie bolidu Astona Martina zasiadł podczas pierwszego i trzeciego dnia jazd i pokonał w sumie sto siedemnaście okrążeń. Najlepszy wynik Drugovicha zamknął się w 1:32.075, co dało mu dwunastą lokatę w podsumowaniu czasów.

Brytyjska ekipa w trakcie przedsezonowych testów rozważała, który z kierowców miałby rywalizować w Bahrajnie, w razie dalszej absencji Lance'a Strolla – pod uwagę brany był Stoffel Vandoorne oraz Sebastian Vettel.

„Mamy sytuację, która nie jest w stu procentach jasna” – powiedział Mike Krack, szef zespołu Aston Martin.

Skład z Silverstone zadeklarował jednak, że miejsce kontuzjowanego Kanadyjczyka, jeśli ten nie powróci do zdrowia, zajmie Drugovich.

„Oczekując na jego powrót do zdrowia, zespół nadal zapewnia Lance’owi możliwość ściągania się. Jeśli jednak nie będzie w stanie rywalizować, wówczas Felipe wraz z Fernando poprowadzą AMR23” – poinformował zespół.

Aston Martin wraz z pozostałymi zespołami rozpocznie kampanię 2023 już 5 marca i stanie na starcie do Grand Prix Bahrajnu.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team