Drugovich zastąpi Lance’a Strolla podczas ostatniego dnia testów w Bahrajnie

Felipe Drugovich - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Aston Martin potwierdził, iż Felipe Drugovich zastąpi Lance’a Strolla i weźmie udział w ostatnim dniu testów przedsezonowych na torze Bahrain International.

Lance Stroll został wykluczony z jazd, po tym, jak doznał kontuzji podczas wypadku rowerowego. Aston Martin podał do publicznej wiadomości informację, iż obrażenia Kanadyjczyka są niewielkie i dotyczą dłoni oraz nadgarstka. Jednak nieoficjalnie mówi się, że Stroll może zmagać się ze złamaniem, a to by oznaczało, iż pauza kierowcy się przedłuży i może go ominąć rozpoczęcie kampanii 2023.

Rezerwowy kierowca brytyjskiego zespołu, Felipe Drugovich, miał już okazję do wzięcia udziału w pierwszym dniu testów, jednak jego przejazdy zakłóciły problemy z elektryką.

Jak poinformował Aston Martin, Brazylijczyk w sobotę zasiądzie za kierownicą AMR23 podczas porannej sesji, a po południu auto przejmie Fernando Alonso.

Decyzja ta jest najprawdopodobniej przygotowaniem Drugovicha do hipotetycznego zastąpienia Lance’a Strolla podczas pierwszego wyścigu sezonu 2023 zaplanowanego na 5 marca.

Wzięcie udziału w GP Formuły 1 równałoby się z debiutem 22-latka w królowej motorsportu, po tym, jak dołączył do brytyjskiej ekipy w sezonie 2022, tuż po wywalczeniu tytułu mistrzowskiego w Formule 2.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team