DS Techeetah rozpocznie siódmy sezon Formuły E w starszej specyfikacji auta

Antonio Felix da Costa - DS Techeetah / © DS Techeetah

Urzędujący mistrzowie Formuły E, DS Techeetah, zaprezentowali malowanie samochodu na siódmy sezon elektrycznej serii. Ponadto ekipa poinformowała o wykorzystaniu bolidu DS E-TENSE FE20 również podczas pierwszych wyścigów zbliżającej się kampanii.

Jeżdżąca na chińskiej licencji stajnia zdominowała rywalizację w sezonie 2019/2020 Formuły E. Portugalczyk Antonio Felix da Costa został mistrzem kierowców, a DS Techeetah zespołów. Tym samym ekipa z Szanghaju potwierdziła, że jest jedną z najlepszych w elektrycznych mistrzostwach – rok wcześniej wśród zespołów ukończyła rywalizację również na pierwszej pozycji, a w klasyfikacji indywidualnej na koniec sezonu triumfował jej reprezentant Jean-Eric Vergne.

"Sezon siódmy to dla nas nowe wyzwanie, ale nasze cele pozostają takie same - walka o zwycięstwa i tytuły" – zapowiedział dyrektor DS do spraw wydajności, Xavier Mestelan Pinon.

Na składanie tych deklaracji osoby związane z zespołem miały czas podczas prezentacji online. Już w sobotę bolidy Formuły E wyjadą na tor Ricardo Tormo pod Walencją, na pierwsze przedsezonowe testy. Zbliżająca się siódma kampania elektrycznej serii będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy zostanie zorganizowana jako mistrzostwa świata FIA.

"Jedziemy po ten pierwszy tytuł mistrza świata i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby go osiągnąć" – przekonywał obecny mistrz serii, Antonio Felix da Costa.

Zarówno da Costa, jak i jego zespołowy partner Vergne, pojadą z nadzieją na tytuł w znanych sobie konstrukcjach. W pierwszych czterech rundach sezonu siódmego DS. Techeetah wystawi do rywalizacji zeszłoroczny bolid DS E-TENSE FE20. Ma to związek z ograniczeniami kosztów, które zostały nałożone na zespoły w związku z pandemią koronawirusa.

"Otrzymaliśmy możliwość przedłużenia homologacji starego samochodu do końca Mistrzostw Świata 2021" - wyjaśnił Mestelan Pinon. "Postanowiliśmy przyjąć nowe podejście, biorąc pod uwagę tę możliwość i opracowaliśmy jednocześnie dwa samochody."

Najnowszą jednostkę napędową chiński zespół zaprezentuje w kwietniu, podczas piątej rundy sezonu w Rzymie.

Na nowy sezon oczekują także kierowcy DS Techeetah, Jean Eric Vergne oraz Antonio Felix da Costa.

"Zawsze mówiłem, że samochody, które wyglądają na szybkie, są szybkie i spójrz tylko na tegoroczne barwy. Nie chciałbyś tego widzieć w swoich bocznych lusterkach! Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy pokażę wam, nad czym pracowaliśmy, nie będzie to w Walencji, ale miejcie oko na Santiago. Zrobimy to!" – mówił rozentuzjazmowany Portugalczyk.

Na powrót rywalizacji optymistycznie spogląda również Jean-Eric Vergne.

"Odkąd dołączyłem do DS Techeetah cztery lata temu, widziałem na własne oczy, jak ten zespół stale się poprawia. Wyniki z szóstego sezonu dowiodły naszej konkurencyjności i nie mogę się doczekać, aby pokazać, co przygotowaliśmy na siódmy sezon" - powiedział Vergne.

"Zawsze dążymy do ciągłego doskonalenia i odkrywania na nowo siebie, naszego podejścia i, co najważniejsze, naszej długoterminowej wizji."

"Zespół wykonał niesamowitą robotę i nie mogę się doczekać ponownych testów w Walencji przed otwarciem sezonu w styczniu w Santiago."

DS Techeetah występuje w Formule E od sezonu 2016/2017. Jest dwukrotnym mistrzem klasyfikacji zespołów, a kierowcy ekipy trzykrotnie zostawali zwycięzcami klasyfikacji generalnej.

Image: © DS Techeetah