DS Techeetah zaprezentował bolid Formuły E na sezon 2019/20

DS Techeetah zaprezentował bolid Formuły E na sezon 2019/20

Zespół DS Techeetah zaprezentował malowanie bolidu Formuły E na sezon 2019/20, w którym rywalizować będą Jean-Eric Vergne i Antonio Felix da Costa.

Obaj kierowcy w nowym sezonie 2019/20 Formuły E będą dysponowali bolidami o podobnym malowaniu do tego, którym ścigał się Francuz w zeszłym sezonie. Elektryczne auta DS będą nadal pomalowane w czarno-złote barwy.

"DS E-Tense FE20 to ewolucja naszego zwycięskiego samochodu" - powiedział Keith Smout, dyrektor handlowy DS Techeetah.

"Chcieliśmy pozostać wierni naszej przeszłości, nadal świętować i szanować sukces, utrzymując kultową złotą i czarną kolorystykę, jednocześnie walcząc o kolejne tytuły."

"Jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że wzór jest wykonany z naszego loga głowy geparda, co również stanowi znak uznania dla naszych dalszych wysiłków wspierających walkę Sanktuarium Wielkiego Kota w ratowanie gepardów i innych dużych kotów. Temat, który jest bardziej naglący niż kiedykolwiek, a sprawa jest bliska naszym sercom."

Dyrektor do spraw wydajności dodał, że bolid DS na sezon 2019/20 to ewolucja mistrzowskiego auta, a nie nowy projekt. Optymalizacja większości elementów pozwoli na walkę o kolejne trofea i próbę obrony obu tytułów.

"Zespół wykorzystał doświadczenie, które pozwoliło nam wygrać oba tytuły, aby dalej rozwijać potencjał samochodu" - powiedział Xavier Mestelan Pinon.

"Nasi inżynierowie zoptymalizowali większość elementów, opracowując naszą zwycięską koncepcję, zamiast całkowicie przebudować samochód. Silnik, falownik i skrzynia rozdzielcza ewoluowały, ale głębsze zmiany są w sercu wbudowanych systemów."

"Wszystkie te ambitne prace badawczo-rozwojowe mają na celu zaoferowanie kierowcom samochodu, który pozwoli im walczyć o zwycięstwo i obronić oba tytuły w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się 22 listopada w Rijadzie."