DTM: Audi i BMW potwierdzają składy. Robert Kubica w dodatkowym aucie?

DTM: Audi i BMW potwierdzają składy. Robert Kubica w dodatkowym aucie?

Audi i BMW oficjalnie ogłosiły składy kierowców swoich zespołów fabrycznych na sezon 2020. Ostatnim brakującym nazwiskiem okazał się być Jonathan Aberdein z RPA, który dołączył do grona następujących kierowców stajni BMW: Marca Wittmanna, Philippa Enga, Timo Glocka, Shledona van der Linde’a i Lucasa Aurera.

Z kolei zespół Audi podał do wiadomości, że kierowcy reprezentujący ich barwy to: René Rast, Jamie Green, Mike Rockenfeller, Nico Müller, Robin Frijns oraz Loïc Duval.

Start nowego sezonu DTM nie był do końca pewny ze względu na odejście zespołu R-Motorsport i w efekcie utraty czterech samochodów Aston Martin. Mimo to Audi i BMW potwierdziły swój udział w dziesięciu weekendach wyścigowych oraz zapewniły, że utrata trzeciego producenta nie jest problemem i są w stanie zaprezentować znakomite widowisko.

Tutaj pod znakiem zapytania stanął udział w serii Roberta Kubicy. Polak był łączony z zespołami BMW i Audi, jednak w tegorocznych składach zabrakło dla Polaka miejsca. Kierowcą zainteresowana była jeszcze kliencka ekipa Audi WRT, jednak i w tym przypadku zespół ten postawił na duet debiutantów - Eda Jonesa i Fabio Scherera.
 Co ciekawe pojawiły się informacje, że krakowianin może mieć jeszcze szansę wykazania się w niemieckiej serii wyścigowej. Według Auto Motor und Sport są prowadzone intensywne rozmowy pomiędzy BMW a osobistym sponsorem Kubicy, PKN Orlen. Polska spółka naftowa miałaby możliwość sfinansowania i wykorzystania dodatkowego, mniej lub bardziej prywatnego modelu BMW M4 DTM.