DTM: Audi potwierdza rozmowy z Robertem Kubicą

DTM: Audi potwierdza rozmowy z Robertem Kubicą

Jak podaje "Autosport", Robert Kubica znajduje się w centrum zainteresowania Audi Motorsport jako kandydat na jednego z kierowców w serii DTM.

Do pierwszych nieformalnych rozmów z menadżerami Polaka miało dojść przed wyścigiem DTM na torze Nurburgring. Na korzyść Kubicy ma przemawiać fakt, że ma on już pewne doświadczenie z samochodami DTM. W 2013 roku bowiem testował samochód Mercedesa. Wyniki testów były na tyle dobre, że w pewnym momencie ekipa rozważała zatrudnienie go jako etatowego kierowcy.

Szef Audi Motorsport, Dieter Gass, zapytany o prowadzone rozmowy, potwierdził, że były takowe prowadzone z menadżerami Polaka.

"Nie rozmawiałem osobiście z Kubicą, ale rozmawiałem z jego menadżerami."

"Kubica jest bardzo interesującym kierowcą z punktu widzenia DTM, ale jest trochę zbyt wcześnie, aby szczegółowo komentować sytuację naszych kierowców fabrycznych."

"Zainteresowanie DTM rośnie nawet w wyższych seriach wyścigowych i myślę, że to samo w sobie jest dobrym znakiem."

Jak podkreślił Gass, strategią ekipy Audi jest posiadanie zrównoważonego składu kierowców, aby każdy z nich był w stanie dojeżdżać na podium. Dzięki temu Audi w ubiegłym sezonie zdobyło tytuł mistrza konstruktorów w tej prestiżowej serii wyścigowej.

"Audi odróżnia się od innych zespołów tym, że mamy bardzo wyrównany i zrównoważony skład kierowców. Każdy z nich był w stanie stawać na podium i regularnie zdobywać punkty."

Konkurentem Roberta Kubicy w potencjalnej walce o fotel zespołu Audi jest Jonathan Aberdein z belgijskiej ekipy WRT Audi, który w ubiegłym sezonie notował bardzo dobre występy, kilkukrotnie kończąc wyścigi w pierwszej piątce i pokonując swojego kolegę Pietro Fitipaldiego.

"Fitipaldi jest bardzo dobry, ale Jonathan jest od niego nieco lepszy. Bardzo chciałbym zabrać go do naszej ekipy!" - dodał Dieter Gass.

Odrębną kwestią pozostają związki łączące Roberta Kubicę z BMW. Szef BMW Motorsport Jens Marquardt zapytany przez Autosport stwierdził, że z niektórymi byłymi kierowcami zespołu z Monachium cały czas utrzymywany jest kontakt.

"Ludzie tacy jak Robert mają swoją historię w BMW."

"Czas mija, ale niektórzy z naszej ekipy cały czas mają z nim kontakt. Myślę, że to normalne sprawdzanie różnych opcji na przestrzeni lat, ale nie zawsze chodzi o pytanie, czy chcesz się z nami ścigać w przyszłym roku."

Wszystko wskazuje na to, że zarówno przed Robertem Kubicą, jak i jego fanami, nadchodzi kulminacyjny moment. Zespoły DTM podejmą swoje decyzje dotyczące składu po zakończeniu sezonu. Podobnie sprawa ma się z zespołem Williams, który przyzwyczaił nas już do bardzo późnego podawania takich wiadomości. Najbliższe dni będą obfitować w rozmaite pozakulisowe rozmowy i coraz ciekawsze doniesienia w sprawie ewentualnej przyszłości Polaka.