DTM otworzy trybuny dla widzów podczas rywalizacji na torze Assen

Wyścig DTM na torze w Assen w 2019 roku / © DTM

Niemiecka seria DTM potwierdziła, że otworzy trybuny dla widzów podczas dwóch wyścigów na holenderskim torze Assen, jednak ich ilość będzie bardzo mocno ograniczona.

Pandemia koronawirusa na całym świecie storpedowała świat sportów motorowych, a także start sezonu DTM, który został mocno opóźniony. W zeszły weekend kierowcy powrócili do rywalizacji na torze Spa-Francorchamps, choć przy pustych trybunach.

Podczas dwóch wyścigów na torze Assen kierowcy będą mogli jednak usłyszeć i zobaczyć swoich zagożałych fanów, co potwierdzili włodarze serii DTM, którzy poinformowali, że podczas każdego dnia na torze będzie mogło zasiąść 10 000 widzów.

Widzowie w Assen prócz rywalizacji DTM, będą mogli zobaczyć także rywalizację w Belcar Endurance Championship, Touring Car Classics, Supercar Challenge i Mazda MX5 Cup, co da im pełny i zróżnicowany program wyścigowy, po długiej stagnacji z pierwszej połowy roku.

"To wspałania wiadomość dla nas i wszystkich fanów DTM" - powiedział Gerhard Berger, prezes ITR. "Nie możemy się doczekać powitania widzów na torze."

"DTM rozpoczęło sezon na torze Spa-Francorchamps, a wielu widzów oglądało wyścigi w telewizji i na platformach internetowych. Jednak podekscytowani kibice na trybunach są częścią wyścigów, nie tylko w Assen, ale miejmy nadzieję, że także podczas kolejnych rund DTM w sezonie 2020."

Organizator rywalizacji DTM na torze Assen, Lee van Dam, dodał: "Jako organizator wyścigu DTM w Assen opracowaliśmy, we współpracy z naszymi partnerami, plan Covid-19."

"Dużą zaletą jest to, że TT Circuit Assen oferuje dużo miejsca. Dysponujemy najdłuższą trybuną w Europie, na której możemy gościć dziennie 10 000 kibiców, przy zachowaniu minimalnej odległości 1.5 metra, z parkingami przy każdej trybunie, bezpośrednim dostępem do każdego sektora i przydzielonymi miejscami."

Aby zachować jednak wymagane środki higieny i bezpieczeństwa, a przede wszystkim zachować minimalną odległość 1.5 metra, liczba dostępnych miejsc będzie ograniczona. Trybuny zostaną ściśle oddzielone i przydzielone według środków transportu, jaki wybiorą widzowie, aby przybyć na tor.

Rywalizacja na torze TT Circuit Assen została zaplanowana na 4-6 września.

Image: © DTM