DTM potwierdza datę i miejsce przedsezonowych testów sezonu 2020

Philipp Eng i Nico Muller / © DTM

Seria DTM potwierdziła datę i miejsce przedsezonowych testów, podczas których wszystkie zespoły, jak i kierowcy będą mieli szansę przetestować swoje samochody oraz procedury, przed zbliżającym się, przełożonym sezonem 2020.

Przygotowania do tegorocznej kampanii odbędą się na torze Nurburgring i zostały zaplanowane na 8-11 czerwca, co jest sygnałem, że DTM powróci do rywalizacji, jednak nie potwierdzono, jak finalnie będzie wyglądał tegoroczny kalendarz wyścigowy.

"Gdy Europa zaczyna wykazywać oznaki wychodzenia z epidemii COVID-19, która ogarnęła życie publiczne wiosną, ITR przygotowuje harmonogram obejmujący 'nowe normalne' środowisko po koronawirusie. Przygotowania te obejmują organizację wyścigów bez fanów lub mediów na miejscu" - czytamy w komunikacie ITR.

"Począwszy od testu w przyszłym miesiącu, ITR wdroży również środki zapobiegania infekcjom dla całego personelu. Obejmuje to ścisłe procedury dystansowania, ograniczenia dotyczące uczestników i zasady higieny. Cały personel uczestniczącego zespołu będzie codziennie sprawdzany pod kątem objaw COVID-19."

Nowa data przedsezonowych testów na torze Nurburgring zastąpi wcześniej zaplanowaną sesję, która miała odbyć się w połowie marca, jednak z powodu panującej pandemii została finalnie odwołana.

"Z dużą cierpliwością i ciężką pracą przygotowania do nowego sezonu DTM w pełni trwają, rozpoczynając od oficjalnego testu na torze Nurburgring w przyszłym miesiącu" - powiedział Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR.

"Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim na torze - którzy udostępnili infrastrukturę, aby umożliwić nam bezpieczne testowanie przy użyciu wszystkich odpowiednich zasad."

"Test w naturalny sposób prowadzi nas do następnego kroku i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie organizować ekscytujące wyścigi w 2020 roku."

"Już wkrótce opublikujemy nowy kalendarz, który uwzględni również wymagania 'nowej normalności' w sporcie motorowym" - dodał.

Image: © DTM