DTM: Robert Kubica łączony z klienckim zespołem BMW

DTM: Robert Kubica łączony z klienckim zespołem BMW

Wraz z ogłoszeniem Roberta Kubicy w roli kierowcy rezerwowego i testowego, zaczęto wątpić czy Alfa Romeo zezwoli w ogóle polskiemu kierowcy na starty w DTM. Według informacji Motorsport-Total umowa z Alfą ma rzekomo pozwalać Kubicy rywalizować w niemieckiej serii samochodów turystycznych.

Start w fabrycznym zespole BMW nie jest jednak jedyną opcją, po tym jak szeregi opuścił Bruno Spengler. W grę wchodzi także reprezentowanie klienckiej ekipy BMW. Dużym wsparciem na pewno okazałby się tutaj Orlen, który mógłby zostać sponsorem takiego zespołu.

Uważa się, że stworzenie klienckiej ekipy BMW powiązane jest z niepewną sytuacją projektu R-Motorsport Aston Martin, który nadal nie dysponuje silnikiem po rozstaniu z HWA.

Kubica nie wykluczył realizacji dwóch projektów jednocześnie, choć może być to problematyczne podczas niektórych weekendów i nakłada o wiele więcej obowiązków na kierowcę.

Trzy wyścigi DTM pokrywają się z harmonogramem Formuły 1: runda w Anderstorp odbywa się w ten sam weekend co GP Kanady, weekend DTM na Monzy z GP Francji, natomiast wyścig w Assen koliduje z GP Włoch.