Ducati potwierdzi fabrycznego kierowcę przed GP San Marino

Andrea Dovizioso - Mission Winnow Ducati / © Ducati

Paolo Ciabatti potwierdził, że Francesco Bagnaia oraz Johann Zarco otrzymali nowe kontrakty z Ducati. Nie wiadomo jednak, kto w przyszłym sezonie zajmie miejsce Andrei Dovizioso w fabrycznym zespole. Decyzję tę mamy poznać przed wyścigiem o GP San Marino.

W trakcie czwartego treningu GP Styrii reporter motogp.com, Simon Crafar odbył krótką rozmowę z Paolo Ciabattim. Dyrektor sportowy Ducati przyznał, że przedłużono na kolejne dwa lata umowę z Francesco Bagnaią i o rok z Johannem Zarco. Na razie nie jest jednak pewne, w jakich będą jeździć zespołach. Decyzja ta ma zostać podjęta w ciągu najbliższych trzech tygodni.

„Tak, to prawda, że uzgodniliśmy umowę z Pecco na dwa lata. Jest jednak za wcześnie, by powiedzieć czy z Pramac Racing, czy z zespołem fabrycznym” – potwierdził Paolo Ciabatti. „Kontynuujemy też z Zarco i podejmiemy decyzję tuż przed Misano”.

Wiemy, że od sezonu 2021 zawodnikiem fabrycznego zespołu Ducati będzie Jack Miller. Wydawało się, że w ekipie pozostanie Andrea Dovizizoso, jednak Włoch postanowił zakończyć współpracę po zakończeniu tegorocznych mistrzostw. Tym samym zaczęto spekulować, kto zajmie jego miejsce. Obok Bagnai i Zarco wymienia się również Jorge Lorenzo, który mógłby powrócić do MotoGP po rocznej przerwie.

Ducati też na razie nie wie, kto będzie reprezentować barwy zespołu Pramac Racing. Na początku czerwca wiele wskazywało na to, że do ekipy dołączy Jorge Martin, który obecnie rywalizuje w kategorii Moto2. Jak się jednak okazuje, potencjalnymi kandydatami mogą być też dwaj Włosi z klasy pośredniej – Luca Marini oraz Enea Bastianini.

„Tak, jak wiecie, jest jeszcze jeden zawodnik Moto2, który nas interesuje, lecz nie możemy w tej chwili o tym wspomnieć, ale z pewnością zarówno Enea, jak i Luca spisują się dobrze” – komentował Paolo Ciabatti.

„Rozważamy możliwość dołączenia do Ducati na nadchodzący sezon kolejnego zawodnika Moto2. Myślę, że prawdopodobnie podejmiemy decyzję w najbliższych tygodniach. Celem jest ogłoszenie tego przed Misano tak, aby skład Ducati na sezon 2021 był jasny”.

Image: © Ducati