Dwadzieścia pięć samochodów na liście zgłoszeń do finałowej rundy FIA WEC w Bahrajnie

8 Hours of Bahrain / © FIA WEC / Adrenalmedia.com

Na dotychczasowej liście zgłoszeń na rundę finałową Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie znajduje się obecnie jedynie dwadzieścia pięć samochodów. Jest to jak do tej pory najniższa frekwencja w obecnym sezonie FIA WEC.

Po tym, jak ekipa Rebellion Racing potwierdziła swoją nieobecność, dwie załogi Toyota Gazoo Racing będą jedynymi w klasie LMP1. Kierowcy japońskiego zespołu rywalizują między sobą o zwycięstwo w sezonie 2019-2020.

Na liście zgłoszeń kategorii LMP2 widnieje siedem samochodów. Z finałowego wyścigu wycofał się m.in. High Class Racing wystawiający Orecę 07 Gibson.

Klasa GTE-Pro to sześć aut wystawianych przez zespoły Porsche, Aston Martin i Ferrari. Ekipa z Maranello, pomimo konfliktu z finałem GT World Challenge Europe, który odbędzie się w ten sam weekend (14-15 listopada) na francuskim torze Paul Ricard, dopuści do wyścigu wszystkich swoich kierowców regularnie startujących w FIA WEC.

Na starcie wyścigu w Bahrajnie zobaczymy także, co najmniej dziesięć samochodów klasy GTE-Am. Zmiany nastąpią jednak w składzie zawodników niektórych ekip. Za kierownicą Ferrari zespołu Red River Sport zobaczymy Bonamiego Grimesa, Keia Cozzolino i Colina Noble.

Zespół Team Project 1 wystawi do rywalizacji Porsche 911 RSR nr #56, w którym pojadą mistrz serii Porsche Mobil 1 Supercup Larry ten Vorde, Egidio Perfetti i Matteo Cairoli.

Image: © FIA WEC / Adrenalmedia.com