Dżakarta kolejnym miejscem rywalizacji Formuły E

Dżakarta kolejnym miejscem rywalizacji Formuły E

Mistrzostwa Formuły E potwierdziły dołączenie kolejnego miasta do kalendarza szóstego sezonu. Kierowcy i zespoły zawitają do Dżakarty.

Runda w stolicy Indonezji ma odbyć się 6 czerwca 2020 roku i jest jedną z kilku rund, które są nowością w kalendarzu Formuły E. Kierowcy rywalizować będą w Seulu w Korei Południowej, a także powrócą na podwójną rundę do Londynu.

"Kalendarz nadchodzącego sezonu Formuły E już był wyjątkowy, ale dodanie kolejnego wyścigu w Azji i Indonezji jest niezwykle ekscytujące" - powiedział Alberto Longo, współzałożyciel Formuły E.

"Indonezja jest łączona ze sportem motorowym - organizuje wyścigi i wydarzenia oraz rozwija kierowców, którzy awansują na kolejne szczeble, a także ma niezwykle zaangażowaną i stale rosnącą rzesze fanów."

"Poza tym jest to także rozwijający się rynek samochodów elektrycznych, na którym już teraz zwiększono inwestycje w celu produkcji i oczyszczenia powietrza w miastach."

"Formuła E chce odegrać rolę w tej pozytywnej zmianie, a mając najbardziej konkurencyjną stawkę producentów w sporcie samochodowym, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ekologię w Dżakarcie szóstego czerwca przyszłego roku."

Formuła E nie potwierdziła, jak będzie wyglądała nitka toru w stolicy Indonezji, choć elektryczne bolidy będą się ścigać przy Pomniku Narodowym na placu Merdeka w centrum miasta.

Zaktualizowany kalendarz szóstego sezonu 2019/20 zostanie opublikowany po kolejnym spotkaniu Światowej Rady Sportów Motorowych w październiku.