Dżedda gospodarzem nocnego GP Arabii Saudyjskiej w sezonie 2021

Jeddah - Arabia Saudyjska

Ministerstwo sportu Arabii Saudyjskiej poinformowało, że w sezonie 2021 kierowcy Formuły 1 będą rywalizować w nocnym wyścigu na ulicznym torze w mieście Dżedda.

Pierwsze wzmianki o organizacji ulicznego wyścigu pojawiły się we wrześniu. Dżedda, drugie co do wielkości miasto tego kraju nie będzie jednak docelowym gospodarzem tego Grand Prix. Finalnie bowiem wyścigi Formuły 1 odbywać się mają na torze powstającym obok parku rozrywki Qiddiya w Rijadzie, którego budowa boryka się obecnie z opóźnieniami.

Formuła 1 zawita do Arabii Saudyjskiej na skutek podpisania umowy sponsorskiej pomiędzy Liberty Media a koncernem naftowym Aramco.

„Z radością witamy Arabię Saudyjską w Formule 1” - powiedział Chase Carey.

„Region ten jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ 70 procent populacji Arabii Saudyjskiej ma mniej niż 30 lat. Nie możemy doczekać się dotarcia do nowych fanów.”

„W najbliższych tygodniach opublikujemy nasz pełny kalendarz na rok 2021, który następnie zostanie przedstawiony do zatwierdzenia przez Światową Radę Sportów Motorowych.”

„Arabia Saudyjska ciągle przyspiesza, a prędkość, energia i emocje związane z Formułą 1 doskonale oddają transformację, jaką przechodzi nasz kraj” - dodał minister sportu, książę Abdulaziz bin Turki Al Saud.

„Nie możemy się doczekać, aby podzielić się ze światem tym wyjątkowym doświadczeniem. Dla wielu Saudyjczyków to spełnienie marzeń.”

Nocny wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej odbyć ma się 28 listopada.