Dzięki porozumieniu Concorde zespół Haas będzie mocniejszy?

Romain Grosjean - Haas F1 Team / © Haas F1

Guenther Steiner, szef ekipy Haas F1, pochwalił umowę „Concorde Agreement” i uważa, że pomoże ona wyrównać szanse w F1 i pozwoli działać jako biznes.

Formuła 1 poinformowała w środę, że wszystkie zespoły podpisały porozumienie Concorde, które będzie obowiązywało do 2025 roku. Umowa łączy FIA, F1 i zespoły rywalizujące w F1. Celem umowy jest zapewnienie uczciwej konkurencji i uczciwego podziału pieniędzy pomiędzy zespołami.

Umowa z pewnością pomoże Amerykańskiej ekipie Haas, która jeszcze niedawno miała poważne problemy finansowe i spekulowało się o tym, że Gene Haas może wycofać swój zespół z F1.

Guenther Steiner przyznał, że umowa wyciągnie zespół z problemów i pozwoli na rywalizację z najlepszymi zespołami.

"Przyszły rok również będzie bardzo trudny, ale to co zrobił FOM, jest bardzo dobre. Zespół ma przynajmniej wartość" - powiedział Steiner.

"Pieniądze z nagrody są również rozdzielane bardziej sprawiedliwiej niż wcześniej, więc jeśli wykonujesz dobrą robotę, możesz nazwać to prawie biznesem!"

"Pierwszą rzeczą w biznesie jest to, że nie tracisz pieniędzy, a potem zarabiasz. Tak powinno być dla każdego. Tak to właśnie widzi Gene. Myślę, że to dla nas duży krok"

"Bez tych wszystkich nowych zmian myślę, że nie byłoby nas tu w przyszłości. To trudne się tutaj utrzymać. Miejsce dla dużych zespołów jest zupełnie inne niż miejsce dla tych małych."

"Jednak teraz, z nowymi przepisami, z limitem budżetowym, redystrybucją nagród pieniężnych... jeśli ktoś chce wprowadzić nową opłatę, wtedy nabiera to wszystko sensu i zaczynasz na tym zarabiać" - dodał szef Haasa.

Image: © Haas F1