Dziesiąta edycja Verva Street Racing już jutro

Dziesiąta edycja Verva Street Racing już jutro

Już jutro wystartuje dziesiąta edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce - Verva Street Racing. Jak to się stało tradycją w ostatnich latach, event po Warszawie, Płocku oraz Krakowie zmienia swoją lokalizację. W tym roku decyzja padła na Gdynię.

"Gdynia jest bardzo rozwojowym miastem. Miastem marzeń wielu Polaków i właśnie tu w Gdyni organizujemy tą wspaniałą imprezę. W tym roku podjąłem decyzję, że w tym roku Verva Street Racing będzie trwała dwa dni. Będzie wiele wspaniałych atrakcji. Będą akcenty Formuły 1, Orlen Team i wiele innych dla tych, którzy w tych dniach będą w Gdyni" - tak gorąco zapraszał wszystkich, prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

W samym centrum Gdyni powstały trzy tory - Formuły 1, Action oraz Dakar. To pierwsza edycja, kiedy podczas jednej imprezy będzie można podziwiać te wszystkie dyscypliny.

Tor Dakar to jeden z trzech obiektów stworzonych na ten weekend. Jest to idealne miejsce do zobaczenia wszystkich możliwości Orlen Teamu, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia.

"Chcemy państwu zaprezentować, chociaż namiastkę tego, czym się zajmujemy na codzień - naszą pasją i naszą pracą. Okoliczności są wymarzone, jeżeli chodzi o jazdę na motocyklu, tym bardziej że taki piasek to 70% naszych wyścigów. Będziemy się starać pokazać państwu świetną rywalizację oraz zabawę wraz z Adamem Tomiczkiem na naszych motocyklach Dakarowych. Wraz z jazdą Kuby Przygońskiego postaramy się stworzyć niezłe widowisko" - opowiadał Maciej Giemza, motocyklista Orlen Team

Podczas imprezy będzie można zobaczyć nie tylko pokazy, ale i również zajrzeć do środka teamów wyścigowych czy rajdowych, i z bliska samemu przekonać się jak to wszystko wyglada.

Poza Torem Dakar na Skwerze Kościuszki powstał tor F1, gdzie odbędą się pokazy wyścigów oraz tor Action umieszczony na Skwerze Arki Gdynia. Na torze Formuły 1 coś dla siebie zdecydowanie znajdą fani wyścigów samochodowych, ale i również miłośnicy driftu.

"Poza obecnością bolidów odbędą się również pokazy naszego Orlen Teamu oraz drift Kuby Przygońskiego" - wspominała Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN Orlem, Anna Ziobroń.

"Główną atrakcją na torze Formuły 1 na pewno będzie bolid F1 oraz Robert, który narobi dużo hałasu. Na pewno to niesamowite zobaczyć na ulicach taką maszynę, więc na te pokazy mogę zachęcić" - opowiadał Jakub Przygoński, kierowca Orlen Team.

"Również ze strony driftowej mocno zadymimy całe miasto. Osiem samochodów po 800 koni mechanicznych, dużo dymu, dużo przejazdów blisko band, co będzie napewno emocjonujące. Na torze F1 będzie mnóstwo atrakcji, a przede wszystkim ścigamy się po ulicach, gdzie można jechać 40-50km/h, a tu te prędkości bedą dużo wyższe."

Tegoroczną nowością będzie połączenie wody oraz powietrza. "Gdynia powstała z marzeń, a bez marzeń nie można realizować pasji, którą tutaj wszyscy się przepełniamy" - mówił Krzysztof Szopiński z grupy "Żelazny". "Czy ląd, czy woda, czy powietrze. Konie mechaniczne nas łączą. Samoloty będą miały około 300 koniec mechanicznych, więc również zostawimy trochę dymu w powietrzu, i połączymy dym z kół samochodów oraz naszych samolotów. Dodatkowo odbędzie się wyścig łodzi motorowej z samolotem. Kto wygra? Wygra lepszy."

Verva Street Racing to nie tylko wyścigi i pokazy. To również Pit Party, strefa gier, odpoczynku, czy też strefy spotkań ze sportowcami wspieranymi przez PKN Orlen - lekkoatletów oraz siatkarzy. Nie zabraknie dobrego jedzenia oraz dobrej muzyki. Każdy dzień święta motorsportu będzie kończony koncertami gwiazd jak Sylwia Grzeszczak, C-bool czy Daria Zawiałow.