E-Prix Sanyi przełożone z powodu epidemii koronawirusa

E-Prix Sanyi przełożone z powodu epidemii koronawirusa

Z powodu z rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, wyścig E-Prix Sanya został przełożony. Po szerokich konsultacjach z departamentami prowincji Hainan i władzami miejskimi Sanya, Formuła E wraz z FIA, Federacja Sportów Samochodowych i Motocykli Chińskiej Republiki Ludowej oraz partner Enova Holdings wspólnie zadecydowali o odwołaniu zaplanowanego na 21 marca wyścigu FE.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i po ścisłych konsultacjach z odpowiednimi departamentami prowincji Hainan oraz władzami miasta Sanya, Formuła E, FIA oraz Federacja Sportów Samochodowych i Motocykli Chińskiej Republiki Ludowej (CAMF) wraz z regionalnym partnerem Enova Holdings wspólnie postanowili o odwołaniu wyścigu w Sanyi, który zaplanowany był na 21 marca 2020 roku” – czytamy w oświadczeniu Formuły E.

„Biorąc pod uwagę rosnące obawy dotyczące zdrowia, WHO ogłosiła epidemię koronawirusa jako międzynarodowy stan wyjątkowy. Przez co Formuła E podjęła wszelkie i niezbędne środki w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa personelu, uczestników mistrzostw oraz widzów.”

Organizatorzy Formuły E potwierdzili także, że tuż po poprawie sytuacji w Chinach podejmą odpowiednie kroki, aby ustalić nowy termin odwołanej rundy.

„Ściśle współpracujemy z naszym regionalnym partnerem i lokalnymi władzami prowincji Hainan w celu dalszego monitorowania rozwoju sytuacji. Jeśli ulegnie ona poprawie, wszystkie strony poświęcą odpowiednią ilość czasu, aby ustalić potencjalny alternatywny termin rozegrania wyścigu.”