Ecclestone: Leclerc popełnia podobne błędy co Verstappen na początku kariery w F1

Bernie Ecclestone uważa, że Charles Leclerc popełnia aktualnie identyczne błędy co Max Verstappen na początku swojej przygody z Formułą 1.

Zdaniem byłego właściciela Formuły 1 Monakijczyk musi zachowywać za sterami bolidu Ferrari duży spokój, ponieważ tylko takie zachowanie pomoże mu wkrótce regularnie wygrywać wyścigi i walczyć o mistrzostwo świata.

Leclerc to niesamowity chłopak obdarzony wielkim talentem” - powiedział Bernie Ecclestone.

Niestety w ostatnim czasie zaczął mi przypominać Verstappena. Popełnia identyczne błędy co Holender na początku swojej przygody z Formułą 1. Jeżeli Leclerc chce regularnie wygrywać i walczyć o mistrzostwo, to musi jak najszybciej wyeliminować takie zachowania”.

Jeżeli Monakijczyk będzie umiał opanować nerwy i będzie mógł być spokojny w kokpicie, to czeka go jeszcze wiele wspaniałych chwil w Formule 1. Jestem przekonany, że jest to materiał na wielokrotnego mistrza świata, ale musi pokonać swoje słabości”.

Ecclestone uważa również, że Ferrari ma aktualnie spory problem z ustaleniem układu sił wewnątrz zespołu, a problem może się jeszcze bardziej pogłębić w przyszłym roku, gdy Ferrari będzie mogło walczyć o mistrzostwo.

Ferrari ma najsilniejszy skład kierowców na sezon 2020. Ma to swoje plusy, ale ma to również swoje słabe strony. Wewnętrzna rywalizacja w obecnym roku jest dość zacięta, a w przyszłym może iskrzyć jeszcze bardziej. Szczególnie, że Ferrari może zbudować bolid, który pozwoli im zdobyć mistrzostwo” - podsumował Ecclestone.