Ecclestone: Masi podjął jedyną słuszną decyzję

Bernie Ecclestone / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Bernie Ecclestone uważa, że wydarzenia z minionego sezonu mocno przytłoczyły Michaela Masiego, który znalazł się na świeczniku po finałowych zawodach w Abu Zabi.

Tegoroczne działania dyrektora wyścigowego kilkukrotnie spotkały się krytyką środowiska i nie inaczej było również podczas ostatniej rundy sezonu, gdzie wiele kontrowersji wywołała sytuacja z pierwszego okrążenia oraz kwestia neutralizacji, która zadecydowała o losach mistrzostwa.

„To był wspaniały wyścig, który zakończył się dobrym wynikiem. Max w pełni zasłużył na tytuł, a cała ta sytuacja jest korzystna dla Formuły 1, gdyż w końcu pojawił się nowy i młody mistrz, który przerwał kilkuletnią dominację Mercedesa i Lewisa Hamiltona” - przyznał Ecclestone w rozmowie z Bildem.

„Michael Masi natomiast na przestrzeni sezonu był ewidentnie przytłoczony swoją pracą. Być może nie powinien jej w ogóle wykonywać.”

„Finalnie podjął jednak dobrą decyzję, aby Max i Lewis mogli się ze sobą ścigać podczas ostatniego okrążenia GP Abu Zabi. To byłoby niesprawiedliwe, gdyby taki sezon zakończył się za samochodem bezpieczeństwa. Hamilton w takim przypadku zostałby mistrzem świata i wówczas kibice mieliby spore pretensje do działań sędziów. W tym konkretnym przypadku została podjęta jedyna słuszna decyzja.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool