Ekscytujące stoisko Alfy Romeo na Poznań Motor Show 2019

Ekscytujące stoisko Alfy Romeo na Poznań Motor Show 2019

Podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show jednym z najjaśniejszych i najbardziej ekscytujących stoisk jest stoisko Alfy Romeo. Uwagę wszystkich odwiedzających przykuwa biało-czerwony samochód Formuły 1, co prawda w specyfikacji zeszłorocznej, ale już z aktualnym malowaniem.

Samochód F1

W Polsce bardzo rzadko mamy możliwość zobaczenia na żywo samochodu, którym rywalizują kierowcy najbardziej prestiżowej serii wyścigowej. Taka okazja nadarza się jednak na różnego rodzaju imprezach, a jedną z nich jest są właśnie jedne z największych motoryzacyjnych targów w Europie – Poznań Motor Show.

W tym roku na stoisku FCA (Fiat Chrysler Automobiles) możemy podziwiać samochód zespołu Alfa Romeo Racing. Nie jest on co prawda w tegorocznej specyfikacji, lecz w już aktualnym malowaniu. Auto robi ogromne wrażenie na zwiedzających, jak i jest również sporą atrakcją dla małych dzieci.

Nie możemy jednak wejść do samochodu czy nawet go dotykać, ale zdjęcie z taką maszyną z bliskiej odległości i tak jest czymś wyjątkowym. Kibice nie są w stanie tego doświadczyć nawet podczas Grand Prix, gdzie wejście do padoku mają jedynie nieliczni.

Fotoreporterzy, dziennikarze czy osoby ściśle powiązane z marką Alfa Romeo mieli okazję obejrzeć z jeszcze bliższej perspektywy zeszłoroczny model samochodu. Podczas oględzin można było dopatrzyć się w kokpicie mapy toru Yas Marina w Abu Zabi. Poza schematem pętli podane były również godziny rozgrywania poszczególnych sesji.

Alfa Romeo Tonale 

Stoisko Alfy Romeo przyciąga uwagę widzów również trzema innymi modelami. Dwa z nich to auta Quadrifoglio – Giulia oraz Stelvio. Są one jednak obecna na rynku już jakiś czas, więc dla koneserów motoryzacji nie są już takim kąskiem jak trzeci z prezentowanych egzemplarzy. Jest nim koncepcyjny SUV z napędem hybrydowym typu plug-in – Alfa Romeo Tonale. Nie jest do końca pewne, czy nazwa ta zostanie zachowana w momencie premiery modelu produkcyjnego, lecz jest to bardzo możliwe. Premiera jednak dopiero za około dwa lata.

Gdy usłyszałem, że Alfa Romeo buduje kolejnego SUV-a i chce go nazwać „Tonale”, zaciekawiło mnie to bardzo. Stelvio oraz Tonale są bowiem słynnym włoskim przełęczami, bardzo często wykorzystywanymi do testów samochodów czy też podczas wyścigu kolarskiego Giro d’Italia. Nie mogłem więc nie wykorzystać okazji i nie zapytać o to jednego z przedstawicieli marki.

„Najprawdopodobniej nazewnictwo wynika z faktu, że SUV-y są idealnie przystosowane do takich warunków. Przełęcze takie jak Stelvio czy Tonale to doskonałe miejsca do jazdy właśnie takimi samochodami.”

Odpowiedź jest więc najprostszą z możliwych. Alfa Romeo wpadła na doskonały, a jakże prosty pomysł, by nazwać swoje modele aut. Jest to bowiem swego rodzaju reklamą dla turystów i pasjonatów marki, by odwiedzili regiony przełęczy Stelvio i łączącej się z nią Tonale, ale również nazwy te wyróżniają się na tle konkurencyjnych marek.

Należy również podkreślić fakt, że auta te, jak i również inne modele Alfy, wyróżniają się specyficzną, smukłą linią nadwozia, a pikanterii dodaje wspaniałe malowanie. Ciekawostką jest również fakt, iż na obudowie lusterek modelu Tonale pojawiają się barwy włoskiej flagi.

Targi Poznań Motor Show potrwają do jutra, do godziny 18. Wszyscy, którzy mają ochotę zobaczyć stoisko Alfy Romeo – i nie tylko – mogą więc wybrać się z rodziną do stolicy Wielkopolski i bardzo miło spędzić niedzielę.