Element przedniego skrzydła z bolidu Vettela zrujnował wyścig Bottasowi

Valtteri Bottas i Max Verstappen / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Valtteri Bottas, pomimo startu z pole position, nie zdołał dowieźć swojej pozycji do mety. Słaba dyspozycja Fina w niedzielę była podyktowana uszkodzeniami podłogi, które pojawiły się wskutek kontaktu z elementem przedniego skrzydła z bolidu Sebastiana Vettela.

Kierowca Mercedesa w dobrym stylu rozpoczął rywalizację na torze Imola, gdyż udało mu się obronić swoją pozycję przed atakami bezpośrednich rywali. W wirażu Tosa najechał jednak niefortunnie na odłamki przedniego skrzydła z bolidu Niemca, co skutkowało uszkodzeniem podłogi w jego bolidzie.

„Uważam, że odłamek z bolidu Vettela miał naprawdę duży wpływ na przebieg mojego wyścigu” – stwierdził Bottas.

„Start był dobry, co mnie bardzo cieszy, ponieważ była to jedna z najważniejszych rzeczy w kontekście walki o zwycięstwo. Na drugim okrążeniu, tuż za wyjazdem z zakrętu numer siedem, leżał fragment karoserii jednego z bolidów. Na moje nieszczęście nie zdołałem go ominąć.”

„Próbowałem przejechać po nim środkiem bolidu, aby nie uszkodzić opon. Niestety miałem sporego pecha i uszkodziłem swoją podłogę. Wskutek tego zdarzenia samochód stał się trudny w prowadzeniu.”

„W późniejszej fazie wyścigu mocno naciskałem, aby bronić się przed atakami Maxa Verstappena. Byłem zmuszony jechać na totalnym limicie, a to wygenerowało kilka błędów” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool