Eleven Sports nadawcą serii DTM w sezonach 2020/21

Eleven Sports nadawcą serii DTM w sezonach 2020/21

Eleven Sports w sezonie 2020 i 2021 będzie pokazywało serię DTM, w której rywalizować będzie Robert Kubica.

Dwuletni kontrakt, który obejmować będzie sezony 2020 i 2021, pozwoli Eleven Sports pokazywać Roberta Kubicę, który w ubiegłym roku powrócił do Formuły 1 po ciężkim wypadku, a w tegorocznej kampanii będzie rywalizował w DTM z BMW.

"Cieszymy się, że zawarliśmy dwuletnią umowę z Eleven Sports" - powiedział Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzajacy ITR. "Polska jest ogromnym rynkiem dla DTM i jej interesariuszy, a ta umowa odzwierciedla rosnący międzynarodowy zasięg serii DTM."

"Ponadto z niecierpliwością oczekujemy przybycia Roberta Kubicy w tym sezonie. Jest legendarnym kierowcą, bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie i będzie wielkim atutem naszej serii. Jestem pewien, że spodoba mu się ogrom wyścigów w najlepszej serii samochodów turystycznych na świecie."

"Seria DTM oferuje najwyższy poziom konkurencji; doskonale wpasowuje się w bogatą ofertę sportów motorowych Eleven Sports" - przyznał dyrektor operacyjny Eleven Sports w Polsce, Patryk Mirosławski.

"Polscy fani uwielbiają Roberta Kubicę, dlatego z przyjemnością pokażemy każdy wyścig wraz z doświadczonym zespołem dziennikarzy telewizyjnych ze świata F1. Polskim fanom mówimy: przygotuj się na ekscytującą akcję DTM z udziałem Roberta i wielu innych czołowych kierowców."

Eleven Sports nie tylko będzie pokazywać wszystkie wyścigi na żywo z własnym zespołem reporterów, ale także zapewni widzom analizy ekspertów ze studia na żywo przed i po każdej sesji kwalifikacyjnej oraz wyścigu. Ponadto planowane są cotygodniowe programy DTM w czasie największej oglądalności.