ELMS: Louis Deletraz i Yifei Ye partnerami Robert Kubicy w zespole Team WRT

Louis Deletraz i Yifei Ye - Team WRT / © Team WRT

Zespół WRT potwierdził pełny skład kierowców, który będzie rywalizował w tegorocznym sezonie Europejskiej Serii Le Mans. Do Roberta Kubicy dołączyli Louis Deletraz i Yifei Ye.

Urodzony w Genewie Louis Deletraz ma za sobą imponującą karierę wyścigową. Mistrz FR 2.0 NEC z 2015 roku, wicemistrz i mistrz debiutantów w Formule Renault 3.5 z sezonu 2016, a także kierowca Formuły 2. W zeszłym roku zadebiutował natomiast w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMP1.

"Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Team WRT na sezon 2021 w ELMS" - powiedział Deletraz. "Mamy bardzo dobry skład z Robertem oraz Yifei i jestem pewien, że od razu będziemy konkurencyjni jako zespół."

"Po moich doświadczeniach z bolidów jednomiejscowych i prototypu LMP1, będzie to nowe wyzwanie, którego naprawdę nie mogę się doczekać."

"Nie mam wątpliwości, że Team WRT to jeden z najbardziej utalentowanych zespołów. Chcę podziękować Vincentowi i jego ludziom za zaufanie i danie mi tej szansy."

Yifei Ye to tymczasem jeden z najbardziej obiecujących kierowców z Chin, który wielokrotnie rywalizował o wysokie cele, co udowodnił tytułem w 2016 roku we francuskiej Formule 4, a także zwycięstwem w serii F3 Euroformula Open w zeszłym roku. Jego debiut w samochodach sportowych, kilka dni temu, nie mógł być bardziej udany, ponieważ zdobył tytuł w serii Asian Le Mans Series.

"Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Team WRT na nadchodzący sezon ELMS" - przyznał Yifei Ye.

"Po pomyślnym przejściu z jednomiejscowych bolidów do sportów wytrzymałościowych na początku tego roku, gdzie wygrałem w Asian Le Mans Series, jestem pewien, że utrzymam ten zwycięski trend, współpracując z jednym z najbardziej utalentowanych kierowców wszechczasów, jakim jest Robert oraz bardzo utalentowanym i doświadczonym Louisem."

Louis i Yifei dołączą do wcześniej potwierdzonego Roberta Kubicy, który ściganie się w ELMS będzie dzielił z obowiązkami kierowcy testowego i rezerwowego w Formule 1.

"Chciałbym gorąco powitać Louisa oraz Yifei i nie mogę się doczekać podjęcia z nimi nowego wyzwania" - skomentował Robert Kubica.

"Znam Louisa z czasów F2, natomiast Yifei'a nigdy nie spotkałem, jednak obaj są utalentowanymi zawodnikami i jestem pewien, że będziemy dobrze współpracować wraz z ekipą."

"Nasz skład nie jest najbardziej doświadczony w LMP2, ale dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu będziemy mieli wszystkie karty, aby dobrze sobie poradzić. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy na torze i w fabryce."

Szef zespołu, Vincent Vosse, dodał: "Po raz kolejny połączyliśmy talent, młodość i doświadczenie, aby stworzyć taki zestaw kierowców. To, co naprawdę cechuje nasze trio w ELMS, to fakt, że składa się ono z zawodników, z którymi naprawdę chcieliśmy pracować od jakiegoś czasu i których łączy ogromne zaangażowanie oraz motywacja do tego, co robią."

Zespół Team WRT oczekuje natomiast na decyzję ACO i ma nadzieję, że potwierdzone trio będzie mogło stanąć na starcie 24-godzinnego wyścigu Le Mans i dołączyć do potwierdzonych: Robina Frijnsa, Ferdinanda Habsburga i Charlesa Milesi, którzy będą walczyć w Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Image: © Team WRT