ELMS: Rene Binder dołącza do zespołu Inter Europol Competition

ELMS: Rene Binder dołącza do zespołu Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził, że Rene Binder dołączy do Jakuba Śmiechowskiego i wystartuje w pełnym sezonie Europejskiej Serii Le Mans oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Dla Tyrolczyka rywalizacja w ELMS i Le Mans nie będzie debiutem, czego dowodem jest sezon 2019, w którym startował ekipie Panis Barthez Competition. Binder wystartował w sześciu wyścigach i ścigał się na ponad trzynasto kilometrowym torze De La Sarthe we Francji.

Wraz z Kubą Śmiechowski Rene Binder zasiądzie w prototypie LMP2 Ligier JSP217-Gibson oznaczonym numerem #34.

"Jestem podekscytowany możliwością udowodnienia swojej pozycji w Europejskiej Serii Le Mans i naprawdę doceniam telefon od Saschy Fassbendera z zespołu Inter Europol Competition" - powiedział Rene Binder.

"Po miesiącu negocjacji z różnymi zespołami złożyli mi propozycję, której po prostu nie mogłem odrzucić."

"Zespół jest dość młody, ale ma wszystkie zasoby i możliwości, aby stać się najlepszym składem w tych niezwykle konkurencyjnych mistrzostwach."

"Naprawdę nie mogę się doczekać pracy nad tym celem wraz z moimi nowymi kolegami z zespołu."

Menadżer zespołu, Sascha Fassbender dodał: "Cieszymy się, że możemy powitać Rene w zespole. Wraz z nim mamy silnego partnera u boku Kuby. Obaj znają się od wielu lat i jeździli dla tego samego składu w niemieckim kartingu."

"Nasza wiedza na temat LMP2 poprawiła się w ciągu ostatniego roku i ze wszystkimi wyścigami, w których wystartowaliśmy. Wraz z dołączeniem Bindera do załogi, myślimy i mamy nadzieję, że uzyskamy wyniki, nad którymi tak ciężko pracowaliśmy."