ELMS: Śmiechowski i Beche w klasie LMP2 podczas sezonu 2020

ELMS: Śmiechowski i Beche w klasie LMP2 podczas sezonu 2020

Kuba Śmiechowski i Mathias Beche wystartują w kampanii 2020 Europejskiej Serii Le Mans z zespołem Inter Europol Comepetition i poprowadzą prototyp LMP2 Ligier JSP 217. Trzeci kierowca zostanie ogłoszony wkrótce.

"Cieszę się, że znów mogę być częścią zespołu" - przyznał Mathias Beche. "Sezon ELMS 2020 będzie bardzo konkurencyjny i nie mogę się doczekać."

"Zespół ma wysokie oczekiwania na nadchodzący sezon. Wiemy, że musimy przyspieszyć i ciężko pracujemy, aby uzyskać to, czego potrzeba, aby być konkurencyjnymi."

"Codziennie ciężko trenuję, aby dać z siebie wszystko" - dodał Mathias. "Lubię też pomagać kolegom z zespołu i dzielić się swoim doświadczeniem. Miło jest pracować z Kubą, dobrze się dogadujemy. Naprawdę w niego wierzę i wiem, że wykona świetną robotę w tym roku."

Ze wspólnej pracy z Mathiasem zadowolony jest także Kuba Śmiechowski, jednak jak sam przyznał, będzie odczuwał presję i będzie to większe wyzwanie.

"Bardzo się cieszę, że będę współpracował z Mathiasem w nadchodzącym sezonie ELMS. To świetny facet i świetnie się dogadujemy" - przyznał Śmiechowski. "Ponieważ jest to nasz drugi rok, będzie to dla mnie większe wyzwanie oraz większa presja."

"Widzę w tym roku duże zmiany w zespole i wiem, że będziemy szybsi i bardziej niezawodni. Będziemy dążyć do jak najlepszych rezultatów."

Menadżer zespołu, Sascha Fassbender, dodał: "Bardzo się cieszymy, że możemy ponownie rywalizować w ELMS w tym roku. W ciągu ostatnich kilku lat konkurencja stała się znacznie silniejsza i nie możemy się doczekać, aby zmierzyć się z nią w 2020 roku z prototypem Ligier. Zespół Ligier i Pierre Nicolet dali nam pewność posiadania konkurencyjnego samochodu w ELMS w 2020 roku z Ligier JSP 217."

"Bardzo cieszymy się z harmonijnego i silnego doboru kierowców, jeśli chodzi o Mathiasa i Kubę. W tej chwili nadal negocjujemy z różnymi kierowcami i wkrótce ogłosimy trzeciego."

Fassbender poinformował także, że zespół po raz drugi w swojej historii chce wystartować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

"Chcielibyśmy również ponownie uczestniczyć w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w tym roku i już przesłaliśmy formularz zgłoszeniowy. Z niecierpliwością oczekujemy nowego sezonu i wielu ekscytujących wyścigów."