Emanuele Pirro Grand Marshalem 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Emanuele Pirro / © Audi AG

Emanuele Pirro został mianowany "Wielkim Marszałkiem" (Grand Marshal) tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans, dołączając tym samym do zacnego grona osób, które miały możliwość wystartowania tego legendarnego starcia na Circuit de la Sarthe.

Pirro to wieloletni kierowca Audi, który dwadzieścia lat temu zdobył swoje pierwsze trofeum we Francji, a w tym roku wystartuje 24-godzinną rywalizację w Le Mans, podobnie jak Jacky Ickx w 2018 roku, Mark Webber 2017 i Tom Kristensen w 2015.

"Cieszę się, że mogę wrócić do Le Mans w tej roli" - powiedział Pirro. "Wspaniale będzie wrócić na tor i przetestować nowe zakręty Porsche. Kiedyś było to kluczowe miejsce; możesz stracić tam dużo czasu, jeśli nie będziesz ostrożny."

"Nie mogę się doczekać, aby pojechać tam jako lider całej stawki."

Prezes ACO, Pierre Fillon, dodał: "Rolę marszałka tradycyjnie pełni zwycięzca Le Mans, kierowca, który uosabia ten wyścig i tę dyscyplinę."

"Emanuele Pirro to doskonały przedstawiciel. Pięć razy wygrał Le Mans, dziesięć razy zajął miejsca w pierwszej trójce, a przede wszystkim jest lśniącym, prawdziwym liderem."

88. edycja 24-godzinnego wyścigu Le Mans rozpocznie się 19 września o godzinie 14:30, a zakończy kolejnego dnia po pełnej dobie rywalizacji.

Image: © Audi AG