ePrix Montrealu odwołane przez burmistrza miasta

ePrix Montrealu odwołane przez burmistrza miasta

Podwójna runda o ePrix Montrealu, która miała zakończyć sezon 2017/18 Formuły E, została odwołana przez burmistrza miasta Valerie Plante.

Podczas kampanii wyborczej nowej burmistrz miasta, Plante powiedziała, że wyścig o ePrix Montrealu - uzgodniony z byłym już burmistrzem Danisem Coderre - zostanie przeniesiony na tor imienia Gillesa Villeneueve'a lub całkowicie anulowany, czego powodem są niezapłacone rachunki i chaos spowodowany zamknięciem ulic.

Przeniesienie podwójnej rywalizacji elektrycznych bolidów na tor imienia Gillesa Villeneuve'a nie jest jednak możliwy, ponieważ tuż po czerwcowym Grand Prix Kanady Formuły 1, ma rozpocząć się przebudowa padoku oraz alei serwisowej, a przełożenie rozpoczęcia prac o kilka tygodni może skutkować brakiem zakończenia prac przed wyścigiem w sezonie 2019.

Brak możliwości ścigania się na torze imienia Gillesa Villeneuve'a oraz fakt, że organizator podwójnej elektrycznej rundy, zwiekszył swoją linię kredytową do 9,5 miliona dolarów, za co odpowiedzialne jest miasto, plus niezapłacone rachunki na kwotę 6,2 miliona dolarów, doprowadziły do anulowania wyścigów Formuły E i wszelkich przyszłych wyścigów.

Montrealczycy dali jasno do zrozumienia, że nie możemy marnować pieniędzy na źle zaplanowane projekty, które im nie służą - powiedziała Plante.

Od maja ubiegłego roku było jasne, że organizacja kieruje się wprost na finansowe fiasko.

Według danych pochodzących od władz miasta, podczas poprzednich dwóch rund sprzedano jedynie 25.000 biletów, a dodatkowe 20.000 zostało rozdane za darmo, co pokazuje popularność podwójnej rundy elektrycznych bolidów w Montrealu.

Wszystko wskazuje również na to, że anulowanie wyścigów przez władze miasta, spowodouje kary finansowe, ponieważ Formuła E posiada trzyletni kontrakt z miastem na organizację wyścigów.