Esteban Gutierrez dołącza do zespołu Inter Europol Competition na sezon 2022 WEC

Esteban Gutierrez - Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition poinformował, że Esteban Gutierrez, dołączy do Alexa Brundle'a oraz Kuby Śmiechowskiego i będzie rywalizował w pełnym sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Meksykański kierowca, który wystartował w pięćdziesięciu dziewięciu Grand Prix Formuły 1 z zespołami Sauber i Haas w latach 2013-2016, zadebiutuje w prototypie LMP2 Oreca 07-Gibson, zastępując Rengera van der Zande, który musiał odrzucić starty w FIA WEC z powodu swoich zobowiązań w IMSA.

„Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu Inter Europol Competition w sezonie FIA WEC 2022” – przyznał Esteban Gutierez. „Bardzo dziękuję zespołowi za szansę ścigania razem z Kubą Śmiechowskim i Alexem Brundle. Wierzę, że dzięki dokonanym postępom, a także naszym wspólnym ambicjom stworzymy wspaniałą ekipę.”

„Wyścigi długodystansowe to dla mnie nowe wyzwanie. Od początku skupię się na tym, aby jak najwięcej i jak najszybciej się ich nauczyć. Powrót do wyścigów w tak prestiżowej i konkurencyjnej serii jest dla mnie zaszczytem.”

Sascha Fassbender, menadżer zespołu IEC, dodał: „Jesteśmy szczęśliwi, mogąc powitać Estebana w zespole. Wierzę, że to będzie dla nas dobry rok.”

„Bardzo dziękujemy Rengerowi van de Zande, który z Alexem i Kubą ciężko przepracował miniony rok, doprowadzając zespół do obecnego poziomu. Dzięki obecności Estebana będziemy mieli mocny skład, który pozwoli zrealizować nasze ambicje. Z nadzieją czekamy na wspólną pracę, która pozwoli nam wiele osiągnąć w tym roku.”

Zadowoleni z faktu dołączenia Estebana Gutierreza do ekipy są także Alex Brundle i Kuba Śmiechowski.

„Pozyskanie takiego kierowcy jak Esteban to dowód uznania dla siły i potencjału naszego zespołu. Bardzo się cieszę, że zdecydował się na ściganie z nami w składzie i nie mogę już doczekać się wspólnych startów w tym roku” – powiedział Brundle.

„Jestem przekonany, że pozyskanie Estebana do zespołu da nam dodatkowy impuls w tym sezonie” – podkreślił Kuba Śmiechowski. „Cieszę się, że spędzimy razem wiele czasu na torze wraz z nim, a także z Alexem.”

Image: © Inter Europol Competition