Esteban Ocon przedłuża współpracę z Alpine

Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Francuska ekipa w oficjalnym komunikacie potwierdziła przedłużenie kontraktu Estebana Ocona do roku 2024.

24-latek był już wcześniej związany ze stajnią z Enstone. W przeszłości był on objęty patronatem programu juniorskiego Lotusa, a potem w sezonie 2016 pełnił obowiązki kierowcy rezerwowego w Renault. W kolejnych latach reprezentował barwy Manora, a w latach 2017-2018 Force India. Rok 2019 upłynął pod znakiem nieobecności Francuza, co jednak nie przeszkodziło mu z powodzeniem ubiegać się o fotel wyścigowy na sezon 2020, kiedy to powrócił, podpisując kontrakt z zespołem Renault. 

„Cieszę się, że mogę kontynuować moją współpracę z zespołem" - powiedział Ocon. 

„To fantastyczne uczucie, że mogę być spokojny o moją przyszłość z Alpine. Od samego początku bardzo szybko się rozwijamy i mam nadzieję, że będziemy kontynuować ten trend w przyszłości. Przed nami wielkie wyzwania, szczególnie jeśli chodzi o nowe przepisy na sezon 2022. Jestem pewien, że pracując wspólnie, uda nam się osiągnąć założone cele."

„Często wracam myślami do zeszłorocznego Grand Prix Sakhiru i podium, które wciąż mnie motywuje. Nie mogę doczekać się kolejnego rozdziału tej historii."

„Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się utrzymać Estebana jako członka rodziny Alpine" - dodał dyrektor generalny Alpine Cars, Laurent Rossi.

„Od czasu powrotu w sezonie 2020 Esteban zyskał nie tylko ogromną pewność siebie oraz pozycję, pozwalającą mu na osiąganie niezmiennie dobrych wyników, ale także pomagał mechanikom rozwijać nasz samochód. Pomimo młodego wieku maj już ogromne doświadczenie w Formule 1 i podąża bardzo pozytywną ścieżką, zarówno jeśli chodzi o dojrzałość, jak i umiejętności za kierownicą."

„Mamy do niego pełne zaufanie i wierzymy, że pomoże nam przenieść zespół, jak i całą markę Alpine na wyższy poziom, a także osiągać nasze długoterminowe cele."

„Esteban jest dla nas atutem, także poza F1, ponieważ głęboko angażuje się w globalny projekt Alpine, a dzięki swojej osobowości, jest naturalnym ambasadorem tej marki."

„Nie możemy doczekać się kontynuacji tegorocznej kampanii i naszego domowego wyścigu we Francji."

Image: © Alpine F1 Team