Esteban Ocon z nową podłogą podczas Grand Prix Miami

Esteban Ocon - BWT Alpine F1 Team / © Alpine F1 / XPB Images

Zespół Alpine potwierdził, że podczas Grand Prix Miami oba samochody A522 zostaną wyposażone w nową podłogę.

Zmodernizowana część zadebiutowała podczas rywalizacji na torze Imola, jednak jedynym beneficjentem zmian był jedynie Fernando Alonso. Hiszpan nie wykorzystał jednak aktualizacji, z powodu wycofania się z wyścigu, po wcześniejszym kontakcie z Mickiem Schumacherem.

Skład z Enstone zdołał jednak zebrać odpowiednią ilość danych, aby przekonać się, że nowa podłoga jest odpowiednim kierunkiem w rozwoju A522 i może zostać użyta w obu autach w nadchodzącej rundzie na Miami International Autodrome.

„Ulepszenia, które wprowadziliśmy do A522, działały na Imoli zgodnie z oczekiwaniami, co jest wspaniałym znakiem, że ciężka praca za kulisami w fabryce procentuje, zwłaszcza w opracowaniu i walidacji tych aktualizacji aerodynamicznych” – powiedział Otmar Szafnauer.

„W wyniku tych wysiłków podłoga w nowej specyfikacji, którą zamontowaliśmy w samochodzie Fernando, będzie dostępna w obu samochodach w ten weekend.”

„Chociaż podła Fernando doznała znacznych uszkodzeń podczas wyścigu, z powodu incydentu na pierwszym okrążeniu, udało nam się odzyskać część i dokonać niezbędnych napraw.”

„Wspaniale, że oba samochody będą posiadały ulepszenia, które spełniają oczekiwania. W nadchodzących wyścigach w tym bardzo ważnym i intensywnym wyścigu rozwojowym będzie ich więcej.”

Mimo iż Esteban Ocon ukończył rywalizację o Grand Prix Emilii-Romanii, minął linię mety dopiero na czternastej pozycji, a w połączeniu z brakiem Fernando Alonso na mecie, Alpine wyjechało z Włoch z zerowym dorobkiem punktowym.

Francuz przyznał, że brak „oczek” w obu klasyfikacjach Formuły 1, będzie motywacją w nadchodzącym wyścigu, który debiutuje w kalendarzu mistrzostw świata.

„Imola była frustrującym weekend dla zespołu” – przyznał Ocon. „Oczywiste jest, że są miejsca, w których musimy się poprawić.”

„Pierwsze trzy wyścigi były dla mnie dobre, a brak punktów we Włoszech będzie dalszą motywacją dla wszystkich, aby odbić się w Miami.”

„Cały zespół czeka na to i wiemy, że jeśli zrobimy wszystko dobrze, będziemy w stanie wydobyć potencjał, który znajduje się w naszym samochodzie i dostarczyć wyniki, do których jesteśmy zdolni” – dodał Francuz.

Image: © Alpine F1 / XPB Images