Estense: Musimy przywrócić F1 na Imolę w tym roku

Imola / © AdrenalMedia

Szef toru Imola, Umberto Selvatico Estense, naciska na władze Formuły 1, aby ten legendarny obiekt zagościł w Europejskiej części tegorocznego kalendarza jako zakończenie potrójnej serii wyścigów we Włoszech.

Estense jasno daje do zrozumienia, że tor Imola wraz z Monzą oraz Mugello mógłby współtworzyć projekt, który określa jako “legendarny narodowy potrójny wyścig”. Podkreśla on, że tor Imola jest nierozerwalnie związany z Formułą 1, co jest również ważne dla lokalnej gospodarki.

"Imola ma F1 w swoim DNA, na tym torze pisała się jej historia. Nie można o tym zapominać i musimy być z tego dumni" - powiedział Umberto Selvatico Estense.

"Patrząc w przyszłość i mając cały czas na uwadze lokalną gospodarkę w dobie kryzysu, naszym celem jest przywrócenie najważniejszej serii wyścigowej świata na tor Imola w tym roku."

Szef toru, na którym rozgrywano do tej pory wyścig o Grand Prix San Marino, wyraźnie podkreśla, że tor Imola, tak głęboko tkwiący w świadomości kibiców Formuły 1 na całym świecie, to doskonałe miejsce na organizację wyścigu także dla władz Formuły 1 oraz FIA.

"Najbardziej logicznym rozwiązaniem dla fanów F1 z całego świata byłoby włączenie torów o dużym wpływie medialnym, jakim zdecydowanie jest Imola" - dodaje.

"Zaczęliśmy negocjacje w kwietniu tego roku, pracując z wielką pasją i poświęceniem wraz z władzami lokalnymi, jak i z zarządem mistrzostw świata Formuły 1. Mamy nadzieje, że władze sportowe poprą naszą kandydaturę na ten sezon."

Dźwięk silników Formuły 1 można było usłyszeć na torze Imola już w tym tygodniu. Zespół Scuderia AlphaTauri przeprowadził tam swój test w ramach dnia filmowego, a na torze dystans pokonywali zarówno Pierre Gasly, jak i Daniił Kwiat.

Rosjanin po zakończeniu programu testowego pozytywnie wypowiadał się na temat tego obiektu, podkreślając, że powinien on zaleźć na powrót swoje miejsce w kalendarzu Formuły 1.

"Imola to specjalny tor i bardzo cieszę się, że po tak długiej przerwie to właśnie tutaj wracamy z samochodem F1. Znam ten tor, ponieważ w 2010 roku odbywałem tutaj jeden z pierwszych testów w bolidzie jednomiejscowym" - powiedział Kwiat.

"Tor jest naprawdę fantastyczny do jazdy. Ma kilka fajnych, szybkich zakrętów. Uważam, że absolutnie powinien być w kalendarzu F1."

Image: © AdrenalMedia