EWC: Wyścig 24 Heures Motos przełożony na początek września

EWC: Wyścig 24 Heures Motos przełożony na początek września

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, Eurosport Events, promotor Mistrzostw Świata Endurance oraz Automobile Club de l'Quest poinformowały, że 43. edycja 24 Heuers Motos została przełożona z powodu panującej epidemii koronawirusa na świecie.

Zaplanowane na 18-19 kwietnia starcie 24 Heures Motos zostało przeniesione na 5-6 września i zakończy tym samym sezon 2019-20 FIM EWC.

"Priorytetem FIM, Eurosport Events i ACO jest zapewnienie bezpieczeństwa widzom, zespołom, kierowcom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy" - czytamy w wydanym oświadczeniu.

"Środki te zostały zastosowane w odpowiedni na niespotykaną dotąd sytuację, a organizatorzy są pewni zrozumienia zainteresowanych osób, pomimo spowodowanych niedogodności."

Zrozumienie odnośnie decyzji organizatorów wykazał zespół Wójcik Racing Team, który spodziewał się takiego obrotu spraw.

"Patrząc na globalną sytuację, liczyliśmy się z taką decyzją organizatorów wyścigu 24 Heures Motos" - przyznał przedstawiciel zespołu Wójcik Racing Team.

"To miał być wyścig rozstrzygający sezon, a my przygotowywaliśmy się bardzo mocno o walkę o podium. Zostaje rozczarowanie, ale i nutka ekscytacji. Wszystko będzie możliwe do samego końca, więc walka będzie zdwojona. Już podczas 8H Oschersleben będziemy próbowali pokazać naszą formę, a we wrześniu postawić kropkę nad i."

Testy "Pre-Mans", które zostały zaplanowane na 31 marca i 1 kwietnia również zostały anulowane.