F1 przedłuża umowę z torem Hungaroring do 2027 roku

GP Węgier 2019 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Dyrektor toru Hungaroring ogłosił przedłużenie kontraktu z Formułą 1 na organizację Grand Prix Węgier do 2027 roku.

GP Węgier rozgrywane jest od 1986 roku. Była to pierwsza runda F1 zorganizowana w państwie bloku wschodniego i jest jednym z tych wydarzeń, które goszczą w kalendarzu niemal każdego roku od swojego debiutu.

Tegoroczny wyścig będzie trzecią rundą sezonu 2020 i odbędzie się w dniach 17-19 lipca. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, impreza ta rozegra się bez udziału kibiców.

W 2016 roku obiekt podpisał umowę z F1 na organizację wyścigów na okres pięciu lat, do 2021 roku. Właściciele toru ogłosili dziś kolejne przedłużenie umowy, która będzie obowiązywać do sezonu 2027.

„Współpracujemy z Liberty Media w zakresie rekompensaty za utracony zysk w sezonie 2020 [z powodu braku dochodów ze sprzedaży biletów – przyp. red.]. Dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać korzystne porozumienie, zarówno dla kraju, jak i sportu” – powiedział Zsolt Gyulay, dyrektor toru.

„Co więcej, udało nam się wydłużyć okres obowiązywania naszej umowy, która będzie obowiązywać dodatkowo rok dłużej, do 2027, a nie jak wcześniej do 2026 roku.”

„Roczna podwyżka opłaty licencyjnej została zmniejszona, więc zaoszczędziliśmy dodatkowo kilka miliardów forintów dla państwa.”

Minister innowacji i turystyki, Laszlo Palkovics potwierdził, że Węgry miały w tym roku szansę na organizację podwójnej rundy F1, takiej jak w przypadku Austrii czy Wielkiej Brytanii.

„Jeśli chodzi o sytuację związaną z pandemią, kilka międzynarodowych wydarzeń zostało odwołanych i nie chcieliśmy ryzykować utraty naszego wydarzenia, więc byliśmy otwarci na wszystkie opcje.”

„Podczas rozmów pojawiła się możliwość rozegrania dwóch wyścigów, jednak sytuacja epidemiologiczna w wielu krajach uległa, na szczęście, poprawie, a właściciel praw licencyjnych chciał zorganizować rundy na jak największej liczbie różnych obiektów.”

Hungaroring jest jednym z torów, bez którego trudno wyobrazić sobie kalendarz wyścigowy Formuły 1. Jest również tłumnie odwiedzany przez wielu kibiców, w tym także z Polski.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool