F1 wprowadza znaczące zmiany w strefach DRS na pięciu torach

DRS / © Alfa Romeo F1 Team / DPPI

FIA potwierdziła, że na pięciu torach Formuły 1 zostaną wprowadzone znaczące zmiany w systemie redukcji oporu powietrza.

Organ zarządzający sportem przeanalizował strefy DRS na różnych torach i wprowadził zmiany, które albo ułatwią wyprzedzanie, albo je utrudnią i będzie to w miejscach, gdzie uznano, że manewr ten nie jest wystarczającym wyzwaniem.

Zmiany te zostaną wprowadzone w Bahrajnie, Jeddah, Melbourne, Baku i Miami.

Podczas nadchodzącego Grand Prix Australii w Melbourne czwarta strefa DRS zostanie przywrócona, po tym, jak w zeszłym roku została usunięta ze względów bezpieczeństwa.

FIA potwierdziła również, że przed sezonem 2023 na różnych pętlach wprowadzono zmiany w ich charakterystyce.

Wśród zmian jest modernizacja toru Jeddah Corniche Circuit, który, jak ujawnił portal RacingNews365.com, będzie posiadał lepszą widoczność na wejściu w zakręty.

Tor Baku City Circuit zostanie odnowiony po problemach, jakich doświadczyły zespoły w zeszłym roku, a zwłaszcza Mercedes, którego kierowcy po wyścigu opuścili swoje bolidy z bólem pleców.

Obiekt Miami International Autodrome również zostanie odnowiony przed tegorocznym wyścigiem.

Na Zandvoort przestrzeń między stanowiskami alei serwisowej zwiększy się o 1,5 metra, a w Katarze powstanie nowy budynek służący jako część padoku.

Na liście zmian nie znalazł się tor Circuit de Barcelona-Catalunya, mimo że są plany zmiany nitki toru, na taką, która nie będzie posiadała ostatniej szykany.

Image: © Alfa Romeo F1 Team / DPPI