F2: Anthoine Hubert zmarł po wypadku w sobotnim wyścigu F2 na torze Spa-Francorchamps

F2: Anthoine Hubert zmarł po wypadku w sobotnim wyścigu F2 na torze Spa-Francorchamps

Anthoine Hubert, kierowca Formuły 2 i zespołu BWT Arden, zmarł w wieku dwudziestu dwóch lat, po wypadku, do jakiego doszło w sobotnie popołudnie na torze Spa-Francorchamps podczas głównego wyścigu.

Debiutujący w F2 Francuz stracił panowanie nad swoim bolidem po wyjściu z zakrętu Raidillon i z impetem uderzył w bandę okalającą tor. Siła uderzenia była tak mocna, że bolid BWT Arden zbliżył się do nitki toru, po czym został uderzony w boczną strefę przez szybko zbliżającego się Juana-Manuela Correrę.

Obaj kierowcy otrzymali pomoc medyczną od służb, które w szybkim czasie zareagowały na wypadek i pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała jednak, że Anthoine Hubert z powodu odniesionych obrażeń zmarł.

"FIA z przykrością informuje, że poważny incydent z udziałem samochodów #12, #19 i #20 miał miejsce o godzinie 17:07 w dniu 31/08/2019 w ramach wyścigu Formuły 2 na torze Spa-Francorchamps."

"Po wypadku natychmiast pojawiły się ekipy ratunkowe i medyczne, a wszyscy kierowcy zostali zabrani do centrum medycznego."

"W wyniku incydentu FIA z przykrością informuje, że kierowca samochodu z numerem #19, Anthoine Hubert, z powodu odniesionych ran zmarł o 18:35."

"Kierowca samochodu #12, Juan-Manuel Correra, jest w stanie stabilnym i jest poddawany leczeniu w szpitalu CHU Liege."

"Kierowca samochody #20, Giuliano Alesi został przebadany i wypuszczony z centrym medycznego."

"Międzynarodowa Federacja Samochodowa zapewnia wsparcie organizatorom wydarzeń i odpowiednim władzom oraz rozpoczęła dochodzenie w sprawie zdarzenia" - brzmi komunikat FIA.

Motorsport Grand Prix składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie, znajomym oraz wszystkim, którzy wspierali Anthoine'a Huberta.