F2: Juan Manuel Correa - Ostatnie kilka tygodni było wyjątkowo trudnych

F2: Juan Manuel Correa - Ostatnie kilka tygodni było wyjątkowo trudnych

Juan Manuel Correa w minioną niedzielę poddany został operacji, która miała na celu odbudowę prawej nogi kierowcy. Po 17 godzinach lekarze poinformowali, że operacja się udała.

Podczas zabiegu lekarze byli zmuszeni usunąć znacznie większą ilość materiału kostnego niż wcześniej przewidywali. Udało się rozwiązać problemy z naczyniami krwionośnymi, ale najważniejszą informacją jest to, że główny cel operacji został osiągnięty.

Za dwa tygodnie planowana jest kolejna dodatkowa, lecz już nie tak skomplikowana operacja. Lekarze sugerują, że Correa będzie mógł opuścić szpital dopiero za sześć tygodni, po czym poddany zostanie żmudnej fizykoterapii, rehabilitacji i operacjom korekcyjnym, aby odzyskał pełne możliwości prawej stopy i kostki.

Po raz pierwszy od wypadku, do jakiego doszło na torze Spa, a w którym smierć poniósł Anthoine Hubert, Correa wydał osobiście oświadczenie.

"Ostatnie kilka tygodni było wyjątkowo trudnych, trudniejszych niż wszystko z czym kiedykolwiek przyszło mi się zmierzyć fizycznie i psychicznie" - przyznał Juan Manuel Correa.

"Rozumiem swoją przyszłość, jeśli chodzi o regenerację moich nóg, a szczególnie stan mojej prawej nogi jest nadal niepewny. Rehabilitacja będzie długa i skomplikowana. Nadal przetwarzam to co się stało i nadal dzieje."

"Chciałbym podziękować każdej pojedynczej osobie, która w taki lub inny sposób okazała mi wsparcie. Jestem zdumiony tak ogromną liczbą troskliwych i serdecznych wiadomości, które otrzymałem. Dziękuję z głębi serca i wiem, że wasze wsparcie i pozytywne podejście miały spory wpływ."