F2: Juan Manuel Correa pozostaje na oddziale intensywnej terapii po wypadku na Spa-Francorchamps

F2: Juan Manuel Correa pozostaje na oddziale intensywnej terapii po wypadku na Spa-Francorchamps

Rodzice Juana Manuela Correo potwierdzili, że ich syn pozostaje w śpiączce na Oddziale Intensywnej Terapii, po wypadku, do jakiego doszło w Belgii na torze Spa-Francorchamps.

Zawodnik zespołu Sauber Junior Team by Charouz, podczas rundy na torze Spa-Francorchamps, wziął udział w bardzo poważnym wypadku, w którym zginął Anthoine Hubert.

W szpitalu w Liege u Correi zdiagnozowano złamanie obu nóg i niewielki uraz kręgosłupa, z którego po kilku dniach został przetransportowany do Londynu, gdzie przebywa do tej pory.

W ostatnią sobotę rodzina Correi ujawniła, że u kierowcy rozwinął się zespół ostrej niewydolności oddechowej, przez co został podłączony do pozaustrojowego utleniania błonowego (ECMO). Amerykanin pozostaje w stanie krytycznym, ale stabilnym.

W piątek wieczorem rodzina Correi wydała publiczne oświadczenie, w szczegółach opisując, co działo się w przeciągu ostatniego tygodnia.

"Nasz syn, Juan Manuel, pozostaje na Oddziale Intensywnej Terapii w szpitalu w Londynie w Anglii z moją żoną i mną u jego boku" - czytamy w świadczeniu wydanym przez rodziców Juana, Juana Carlosa i Marii Correi.

"Mamy dobre i złe dni, a także długie i krótkie noce, ale przy wsparciu społeczności sportów motorowych, naszych przyjaciół, rodziny, kraju i fanów, nadal modlimy się za Juana Manuela."

"Juan Manuel pozostaje w stanie śpiączki z paraliżem, aby jego płuca mogły jak najwięcej odpoczywać."

"W dalszym ciągu przy pomocy maszyny ECMO wiele kluczowych życiowych wskaźników uległo nieznacznej poprawie, podczas gdy inne uległy niewielkiemu pogorszeniu."

"Lekarze przypomnieli nam, że tak długo, jak Juan Manuel będzie wykazywał tendencję wzrostową, nawet jeśli bardzo niewielką, to tylko teraz możemy o to prosić."

"Infekcje są pod kontrolą, a wskaźniki oddechowe pozostają stabilne. Wszystkie parametry życiowe pozostają spójne i stabilne."

"Wierzymy w siłę i determinację naszego syna, widzimy niewielką poprawę jako wskazówkę, że zaczyna odwracać falę na swoją korzyść, jednak potrzebujemy, aby zrobił to trochę szybciej."

"Lekarze nadal go monitorują i zmieniają bandaże, jeśli to konieczne i potwierdzają, że złamania są liczne oraz poważne."

"Będą wymagane dodatkowe operacje, gdy płuca Juana Manuela poprawią się do stanu, w którym lekarze będą mogli bezpiecznie kontynuować leczenie."

Rodzice Juana Manuela Correi podziękowali także za wsparcie, które napływa do ich syna ze wszystkich stron.

"Chcielibyśmy podziękować każdej osobie, która zadzwoniła, wysłała SMS'a, wysłała maila, a także skontaktowała się za pośrednictwem social mediów."

"Otrzymaliśmy i przeczytaliśmy lub nadal czytamy i pokazujemy Juanowi Manuelowi wszystkie wiadomości."

"Wasze wiadomości pomagają mu walczyć i nigdy się nie poddawać. Będzie to największy pojedynczy motywator dla Juana Manuela, kiedy odzyska przytomność."

"Zapraszamy fanów i przyjaciół do dalszego wysyłania wiadomości wspierających za pośrednictwem mediów społecznościowych lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie."