F2: Juan Manuel Correa wybudzony ze śpiączki

F2: Juan Manuel Correa wybudzony ze śpiączki

Juan Manuel Correa został wybudzony ze śpiączki oraz odłączony od maszyny podtrzymującej życie, jednak lekarze nadal walczą z czasem, aby poradzić sobie z bardzo poważnymi obrażeniami nóg.

Amerykanin został poważnie ranny podczas wypadku do jakiego doszło na torze Spa-Francorchamps, gdzie życie stracił Anthoine Hubert.

Kierowca ekipy Sauber doznał rozległych urazów płuc oraz podudzi. Początkowo był leczony w Leige, a następnie został przeniesiony na oddział intensywnej opieki medycznej w Londynie.

"Na dzień dzisiejszy Juan Manuel Correa został odłączony od maszyny ECMO, podtrzymania życia i wybudzony ze śpiączki indukowanej" - czytamy w oświadczeniu rodziny.

"Chociaż jest to świetna wiadomość i duży krok we właściwym kierunku, wciąż ściga się z czasem."

"Juan Manuel jest przytomny, ale jeszcze nie w pełni przebudzony. Lekarze twierdzą, że potrwa to kilka dni z powodu wywołanej śpiączki, w której przebywał ponad dwa tygodnie."

"Stwierdzili także, że Juan Manuel jest słaby i wciąż wrażliwy medycznie i pozostanie na Oddziale Intensywnej Terapii. Jego stan został zmieniony z krytycznego na poważny."

"Priorytet medyczny dla Juana Manuela przenosi się teraz z płuc na urazy nóg, których doznał dwa tygodnie temu i nie zostały uwzględnione od pierwszej interwencji w dniu zdarzenia."

"Lekarze ścigają się z czasem, by przeprowadzić poważną operację, aby zminimalizować ryzyko nieodwracalnych obrażeń prawej kończyny dolnej, ale nie mogą kontynuować, dopóki płuca nie będą gotowe wytrzymać długiej operacji."

"Dodatkowe informacje na temat stanu Juana Manuela zostaną podane, jeśli będą dostępne."