Fabio Quartararo: Jutro jest świetna okazja do zwycięstwa

Fabio Quartararo - Petronas Yamaha SRT / © Petronas Yamaha SRT

Będący wiceliderem klasyfikacji generalnej MotoGP Fabio Quartararo jest dobrej myśli przed wyścigiem o GP Katalonii. Francuz w kwalifikacjach wywalczył drugie miejsce i stoi przed możliwością trzeciego triumfu w roku 2020.

Fabio Quartararo świetnie rozpoczął sezon 2020 w MotoGP, odnosząc dwa triumfy na torze w Jerez. W pięciu kolejnych wyścigach zdobył jednak tylko 33 punkty i ani razu nie stał na podium. W GP Katalonii będzie miał jednak dużą szansę na wygraną, gdyż dysponuje tu dobrym tempem, a w kwalifikacjach zajął drugie miejsce z czasem 1:39,008.

„Każdy moment jest najlepszy na zwycięstwo, ale prawda jest taka, że jutro jest świetna okazja, a nasze tempo jest dobre, więc dam z siebie wszystko, by zwyciężyć” – przyznał Fabio Quartararo.

„Jednak dawno już nie byłem na podium, więc jeśli zobaczę szansę na zwycięstwo, pojadę po nie. Jeśli będę za bardzo na limicie i nie będę mógł jechać szybciej, to zapewnię sobie najlepszy możliwy rezultat”.

Sesje kwalifikacyjne są mocną stroną Fabio Quartararo, jednak od czasu GP Andaluzji nie udało mu się wywalczyć pole position. Tak też było na torze Barcelona-Catalunya, gdzie przegrał jedynie ze swoim zespołowym partnerem, Franco Morbidellim. Mimo to Francuz jest zadowolony ze swojej szybkości i zajętej lokaty. Kluczem do sukcesu Yamahy jest bowiem wysoka pozycja startowa.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ najważniejsze to być w pierwszym rzędzie i osiągnęliśmy nasz cel” – kontynuował Fabio Quartararo. „Dziś Franco był naprawdę szybki – spodziewałem się, że w kwalifikacjach będzie szybki, ale nie aż tak. Jestem jednak zadowolony z drugiej pozycji, a tempo wygląda dobrze”.

„Kluczem dla naszego motocykla jest dobry start i pierwsza pozycja na pierwszym okrążeniu. Mamy jednak cztery Yamahy w pierwszej piątce, więc jestem naprawdę zadowolony z tych dwóch pierwszych rzędów. Postaramy się jak najlepiej wykorzystać to w niedzielę”.

Fabio Quartararo obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i do prowadzącego Andrei Dovizioso traci zaledwie jeden punkt. Włoch rozpocznie jednak wyścig o GP Katalonii dopiero z 17. pola.

Image: © Petronas Yamaha SRT