Felipe Drugovich dołącza do programu rozwojowego kierowców zespołu Aston Martin

Felipe Drugovich - Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team / © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team

Zespół Aston Martin Aramco Cognizant Formula One ogłosił, że świeżo upieczony mistrz Formuły 2, Felipe Drugovich, został pierwszym członkiem ich Programu Rozwoju Kierowców.

Jako uczestnik programu, Felipe stanie się jednym z rezerwowych kierowców zespołu. Celem ekipy Lawrence’a Stroll’a jest to, aby Brazylijczyk pojechał w pierwszym treningu podczas Grand Prix Abu Zabi (zastępując Lance'a Strolla), a także, aby wziął udział w listopadowym teście młodych kierowców na Yas Marina Circuit.

„Zostanie członkiem zespołu Aston Martin jest dla mnie fantastyczną okazją. Zwycięstwo w Formule 2 od dawna jest uważane za najlepszy możliwy start do kariery w Formule 1 i głęboko wierzę, że zrobienie następnego kroku, czyli praca z Astonem Martinem, bardzo pomoże mi w karierze“ – powiedział Drugovich.

„Dla mnie rok 2023 będzie czasem nauki: będę pracował z zespołem F1, ale moim głównym celem jest rozwój jako kierowca. Mam nadzieję, że w przyszłości da mi to możliwość ścigania się w Formule 1.”

Szef zespołu Aston Martin, Mike Krack, twierdzi, że podpisanie kontraktu z Drugovichem jest świetnym krokiem dla brytyjskiej ekipy i wierzy, iż ich współpraca będzie bardzo owocna.

„Felipe pokazał niesamowity talent, determinację i konsekwencję, aby wygrać Formułę 2. Jesteśmy zachwyceni faktem, że do nas dołącza, oraz iż będzie podopiecznym naszego Programu Rozwoju Kierowców. Nie możemy się doczekać, aby powitać go na torze w Abu Zabi” – stwierdził Krack.

Lawrence Stroll zapytany o przyszłość Drugovicha w Formule 1 powiedział: „Obserwowaliśmy drogę Felipe do sukcesu w F2 i chcemy zapewnić mu wszystkie możliwości, niezbędne do zrobienia kolejnego kroku w jego karierze. Gdyby został kierowcą Formuły 1, oznaczałoby to, że nasz program sprawuje się bardzo dobrze, a Felipe dołączyłby do wielkiego panteonu brazylijskich zawodników wyścigowych, takich jak Emerson Fittipaldi czy Ayrton Senna” – powiedział szef zespołu Aston Martin.

Image: © Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team