Felipe Massa dołącza do zespołu Venturi w Formule E

Felipe Massa dołącza do zespołu Venturi w Formule E

Zespół Venturi potwierdził, że Felipe Massa dołączy do ich składu na piąty sezon (2018/2019) Mistrzostw Świata Formuły E. Obie strony podpisały trzyletnią umowę.

Brazylijczyk rozmawiał jak dotąd z kilkoma zespołami - był łączony m.in. z Jaguarem czy Mahindrą, ale zaimponował szefowi Venturi, Gildo Pastorowi i przystąpi do programu rozwojowego przygotowującego go do nowego sezonu.

Massa weźmie udział w prywatnych testach pod koniec maja i poprowadzi Venturi VFE 05.

Bardzo cieszę się, że dołączam do zespołu Venturi Formula E i mistrzostw Formuły E, które stały się wspaniałymi zawodami w tak krótkim czasie - powiedział Felipe Massa.

Od kilku lat interesowałem się tą innowacyjną i przyszłościową dyscyplin, która regularnie się rozwija. Szczególnie podoba mi się format spotkań wyścigowych, tory w centrum miasta i kontakt z kibicami.

Nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w testach pod koniec miesiąca. Gildo [Gildo Pastor, prezydent Venturi] zawsze był o krok do przodu, jeśli chodzi o wysokie osiągi pojazdów elektrycznych. Zespół jest w wazie rozwoju. Zrobię wszystko, aby przyczynić się do tego projektu i mam nadzieję, że znajdę się w czołówce.

Po piętnastu latach w Formule 1, Felipe Massa przenosi się do w pełni zelektryzowanej serii wyścigowej. Brazylijczyk swoją karierę rozpoczynał od gokartów, by następnie rywalizować w niższych seriach bolidów jednomiejscowych, m.in. Formule Renault czy Formule 3000.

W Formule 1 swoją karierę rozpoczynał w zespole Sauber, a następnie w 2003 roku przeniósł się do Ferrari. Swoją karierę zakończył w ekipie Williams.

W sumie wziął udział w 269 wyścigach, 41 razy stanął na podium i wygrał jedenastokrotnie.