Felipe Nasr dołącza do Risi Competizione na 24-godzinny wyścig Le Mans

Felipe Nasr / © IMSA / LAT Images

Zespół Risi Competizione potwierdził dołączenie Felipe Nasra do składu na 24-godzinny wyścig Le Mans, a także start podczas rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Monza.

Brazylijczyk, który w 2018 roku wywalczył mistrzostwo w serii IMSA, połączy siły z wcześniej potwierdzonymi Ryanem Cullenem oraz Oliverem Jarvisem, z którymi będzie dzielić prototyp LMP2 Oreca 07 - Gibson.

Były kierowca Formuły 1 jest gotowy na swój udział w rundzie FIA WEC na włoskiej pętli, a także legendarnym starciu na Circuit de la Sarthe. Nasr obecnie rywalizuje w zespole Action Express Racing w klasie DPi w amerykańskiej serii IMSA.

„Rywalizacja w Le Mans nigdy się nie starzeje” - powiedział Giuseppe Risi, właściciel zespołu Risi Competizione.

„Cieszymy się, że możemy dodać nazwę Risi Competizione do historii klasy LMP2 w Le Mans dzięki tegorocznemu wysiłkowi z Ryanem, Oliverem i Felipe za kierownicą.”

„Kiedy perspektywa ścigania się samochodem podczas 6-godzinnego wyścigu WEC na torze Monza stała się opcją, uznaliśmy, że to doskonała okazja, aby wszyscy kierowcy i cała załoga mogli współpracować z autem przed tak wyczerpującym wyścigiem, jakim jest Le Mans” - dodał.

Włoska ekipa na sezon 2021 nie ogłosiła żadnych innych planów wyścigowych, prócz dwóch wyżej wymienionych rywalizacji. Ostatni wyścig zespołu miał miejsce w styczniu tego roku podczas 24-godzinnego starcia Daytona w kategorii GT.

Image: © IMSA / LAT Images