Felix Rosenqvist: Aby wygrywać, trzeba dojeżdżać do mety

Felix Rosenqvist: Aby wygrywać, trzeba dojeżdżać do mety

Wszystko wskazywało na to, że to właśnie Mahindra Racing będzie zespołem, który powalczy o tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów.  Ostatnie cztery wyścigi dla tego zespołu były jednak totalną katastrofą. Czy nadal mogą więc liczyć na końcowy sukces?

Pech rozpoczął się już podczas czwartej rundy mistrzostw świata, gdzie tylko Rosenqvist dojechał do mety zdobywając punkty, aczkolwiek przez cały wyścig kierowca borykał się z problemami technicznymi. Nick Heidfeld w trakcie ostatnich czterech wyścigów aż trzy razy musiał wycofać się z rywalizacji z powodów technicznych, a w trakcie ostatniej rundy w Rzymie nie miał żadnych szans na punktowane miejsce.

Felix Rosenqvist od rozpoczęcia sezonu spisuje się znakomicie, popisując się najszybszymi okrążeniami i jest jednym z nielicznych kierowców, którzy maja tak dużą skuteczność w zdobywaniu pierwszego pola startowego. Niestety Rosenqvist miał dość dużego pecha, podobnie jak jego kolega zespołowy w trakcie ostatnich trzech wyścigów, w których od startu był liderem udało mu się zdobyć zaledwie 10 punktów. W trakcie dwóch zawodów, musiał wycofać się z powodu awarii, a w trzecim wyścigu nie obeszło się bez zatrzymania na torze w celu resetu systemu, co spowodowało spadek o kilka pozycji.

To duży cios dla wszystkich w zespole i smutny sposób na zakończenie wspaniałego dnia - powiedział Felix Rosenqvist.

Byliśmy najszybsi w testach, po raz kolejny w tym sezonie, zdobyliśmy pierwsze pole startowe i nic nie możemy zrobić więcej. Udowodniliśmy, że jesteśmy najszybsi aczkolwiek by wygrać, trzeba dojeżdżać do mety, z czym mamy ostatnio sporo problemów.

Mahindra Racing powołała grupę, która ma przeprowadzić dochodzenie i dowiedzieć się, co dokładnie spowodowało nie tylko ostatnią usterkę auta, ale również i poprzednie.

Jechałem normalnie po krawężnikach tak, jak robiłem to przez cały dzień, ale na jednym z nich nagle zawieszenie pękło – podsumował Rosenqvist. Nie wiem, dlaczego, ale myślę, że to po prostu jedna z tych rzeczy, które mogą się wydarzyć.  Jestem bardzo zadowolony z własnego występu i to jest najważniejsze dla mnie. Weźmiemy po lupę wszystkie zalety i wady, przeanalizujemy to, co się wydarzyło, i wrócimy równie silni następnym razem.

Wynik w Rzymie oznacza, że ​​Felix Rosenqvist spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły E. Obecnie kierowca traci 37 punktów do lidera Jean-Eric Vergne i praktycznie utracił szanse na tytuł mistrzowski. Następny wyścig odbędzie się w centrum Paryża, 28 kwietnia.