Felix Rosenqvist: Poczułem jakbym spadł na sam dół

Felix Rosenqvist: Poczułem jakbym spadł na sam dół

To nie było wymarzone zakończenie wyścigu dla zespołu Mahindra Racing na torze Mexico City - żaden z ich kierowców nie ukończył wyścigu.

Po tym jak szwedzki kierowca Felix Rosenqvist za sprawą bardzo dobrego okrążenia zapewnił sobie drugie w karierze pole position, wszystko wskazywało na sukces zespołu Mahindry. Szwed od samego startu kontrolował sytuację, nie dając przeciwnikom żadnych szans nawet na zbliżenie się do niego podczas wyścigu.

Dramat Rosenqvista miał miejsce podczas piętnastego okrążenia. Wtedy kierowca zatrzymał się w celu dokonania resetu ustawień auta i w ten sposób stracił pozycję lidera.

Po wznowieniu jazdy na ostatniej pozycji, reprezentant Mahindry ponownie doświadczył problemów technicznych. Po restarcie maszyny, zjechał do alei serwisowej i wymienił auto. Niemniej jednak ze stratą dwóch pełnych okrążeń, nie mógł liczyć się w walce chociażby nawet o punkty.

Nie wiemy jeszcze, co się stało, bynajmniej nie jesteśmy pewni, co do mojego samochodu, musimy dokładnie go przejrzeć i upewnić się, aby nie powtórzyło się to w przyszłości. To była dla nas trudna lekcja i wyciągniemy z niej wnioski - powiedział Rosenqvist.

Mimo bardzo nieudanego wyścigu, Szwed wciąż jest wiceliderem klasyfikacji generalnej i traci do prowadzącego Jeana-Erica Vergne z Techeetah zaledwie dwanaście punktów. Kolega zespołowy Szweda - Nick Heidfeld dosłownie jego los i też był zmuszony wycofać się z wyścigu, co tym samym spowodowało brak jakichkolwiek punktów dla zespołu.

Jest to wielkie rozczarowanie, a także straszliwy dzień dla mnie jak i całego naszego zespołu Mahindra Racing. Trudno jest się powstrzymać i opanować po takim wyścigu, gdy w samochodzie czułem się jak w domu, ale taki jest motorsport i wszyscy możemy mieć tak trudne dni, jak ten. To było jakbym spadł na sam dół, zwłaszcza po tym jak udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo szybcy i mamy doskonały pakiet, ale to nam nie pomogło - powiedział Szwed.

Walka o mistrzostwo Formuły E wciąż trwa, za dwa tygodnie kolejny wyścig. Tym razem zawodnicy rywalizować będą w Urugwaju, w którym Szwed zamierza ponownie walczyć o najwyższy stopień podium.